Kedim Hiçbir Şey Yemiyor

Merhabalar ben bugün bir kedi sahiplendim. Çok uysal kucak seven sakin beyaz bir ankara kedisi. Tahminlerime göre sağır. Kedime iç dış parazit ve kist aşısı yaptırdım. Eve geldi ve epey uyudu hep uykulu. Hiçbir şey yemedi yan komşum hasta olabileceğini düşündüğüm ve siringayla calpol şurup verdi. Sonra siringayla süt verdik birkaç dk sonra sari bi sivi kustu resimde ekledim. Sonra azar azar 2 kere deha kustu. Ishal da oldugunu farkettim pirinc lapasi da yaptim bulyonlu.Ama tek lokma bisey yemedi 3 cesit kuru mama tavuk islak mama princ lapasi yoğurt, sulu süt herseyi denedim ama korkuyorum. Forumlarda eve yeni geldigi için yemek yemeyebilir deniyor. Kusmasina da asidan olabilir diyorlar ama ben yine de endişeliyim ne yapmaliyim

10 CEVAP

kopukpati

kedinize calpol tarzı ilaçlar vermeyin hatta veteriner tavsiyesi olmadan hiçbir ilacı vermeyin. Geçmiş olsun

Tmrk

Aynı sorun bendede oldu ve bu sabah bekirimi kaybettim vakit kaybetmeden veterinere götürün

Akitamaya

Bence kediniz kız ise muamma dönemine giriyor. Erkek ise bilmiyorum.

Hevra

Evet aşılardan oluyor benim kedimde iştahsızdı ondandır ve ilk gününüz benim kedimdede öyle oldu

Oscar2510

Veterinerinize danışmadan ilaç ve yiyecek vermemenizi öneririm. Özellikle yavru hayvanlar daha da hassas oluyor. Aşıların yapıldığı ilk gün ateş halsizlik görülmesi normalmama kusma olayından emin değilim. İçinizin rahat etmesi açısından veterinere gidin bence

Ozgesay

Bizim de yeni sahiplendigimiz kedimız öyleydi ishaldi ve en sonunda yediği her seyikusmaya başlamıştı, cok zayiflamisti. 5 gün veterinerde kalması gerekti serum kullanılarak bakımı yapıldı,Kedilere rastlanan bi rahatsızlıkmis. Bugün eve döndü neyse ki ama erken müdahale etmeniz lazım bence, ciddi bi şeyi yoktur umarım

Evet arkadaşlar kedimi bugün aldım keyfi çok yerinde biraz ishali varmış 2 gün iğne yapmışlar yarın yine götüreceğim son iğnesi için. iştahı açıldı yakışıklımın gayet iyi kendisi selamı var hepinize :) bu arada konya HAYDOSEV derneğine çok teşekkür ederim ilgilendikleri ve benden para talep etmedikleri için veteriner erkan beye ayrıca teşekkür ederim kedinizi köpeğinizi konyada rahatça emanet edebilirsiniz kendilerine :)

Erkek 4 aylık bugün veterinere götüreceğim inşallah

İlginize çok teşekkürler bugün veterinere götürdüm keyfinin yerinde olduğunu aşıdan yada stressten olabileceğini söyledi 2 3 gün gözetim altında tutulacak yarın ziyaretine gideceğim gelişmeleri buraya yazarım.

Akitamaya

İnşallah hiç bir rahatsızlığı yoktur.