Anketimi Cevaplarsanız Sevinirim.

Akitamaya

Anket

Hangisini tercih edersiniz?
(2 oy)
Ev yemeği
(15 oy)
Pahalı mamalar
(29 oy)
Ucuz mamalar
(5 oy)
Toplam (51 oy)

Ben ev yemeği ile besliyorum. Ya siz ? Hangisi ile köpeğinizi beslersiniz

20 CEVAP

Piyasada bonacibo gibi hem ucuz hem kaliteli mamalarda var.Bazı pahalı mamalardan royal canin gibi daha sağlıklı oluyorlar.

Zaraki2

ev yemeği vermeyin sakın köpegin cene yapısını bozar
ve arada dana kemiği veya plastik top gibi ısırabilecegi dıs yapısını geliştirebilecegi bisiler alın

Zaraki2

bu arada zeyno yal sadece kangal köpekleri ve birkac kopek cınsı ıcın gecerlıdır diğer köpekleri olumsuz etkiler

yLm

Ev yemegi vermen ne kadar dogru bilemem sen mama ver mama maddi durumunu zorlamasin

bkadakal

Evcil hayvanlarımızın gelişimini, tüy ve deri sağlığını en iyi şekilde tamamlaması için malesef pahalı mamalar şart. Ama maddi durumunuz imkan vermiyorsa, ucuz mamalar (sağlıklarının bozulmasına dahi sebebiyet veren mamalar olduğunu düşününce) vereceğinize, ev yemeği vermeniz daha iyi bana göre. Marketlerde satılan ucuz mamalardan uzak durmak lazım. Özellikle kedilerde idrar yolu problemi yaratıyorlar.

Bence köpeklerinizi kendi mamalarıyla besleyin bazen ev yemeğini seven köpekler var sevmeyenler var yani ama bazı insanlar bunu anlamıyorlar ki köpeğin azına illa sokacak ev yemeğini eğer böyle yapanlar varsa burda köpeğinizin başı dertte çünkü ev yemeğini sevmeyen köpekler var yani siz köpeğin azına zorla sokarsanız ev yemeğini o zehirlenir yani köpekleri zorlamanın bi faydası yok bence... :)

zeynosece

Eskiden mama mı varmış sütle mısır ununu kaynatıp yal yaparsın bazı öğünlerde de çiğ et sebze karışımı kemik ekmek et suyu tavuk suyu haşlanmış patates ne bileyim alternatif çok ev yemeğine gelince tuz baharat hayvanın sağlığına zararlı bu arada et için mezbadan kasaptan hayvanın atılan yerlerini de alıp köpeğinize verebilirsiniz ben mamayla besliyorum bene fit türk maması fiyatı da uygun ama insan her zaman mamaya para bulamayabiliyor malum borç harç yukarıda bahsettiğim şekilde de besliyorum küçük dana dişi ama erkek cinslerinden daha iri kendime bakmıyorum ona baktığım kadar :D

defne

Hem ara sıra sağlıklı kaliteli mamalar verirsin hemde ev yemeği verebilirsin

bence yani

Pinar5504

Çok pahalı olmayan mamalarla besleyebilirsiniz. Mama zaten köpek için yeterli besinleri içeriyor

ziyanim

ZaaA ilk şıkkı ısaretledım :D

blackleon

ara sıra ev yemeği vermenizi öneririm

Akitamaya

Biz zaten mama veriyoruz da Maya yemiyor. :-)

izzy

Ev yemekleri onlara uygun degil elimden geldigince kaliteli mamalar alıyorum acana yada hills yarin ne olur bilemem tabi

sahri

her kedi yiyor diye bir genellemeyi nasıl yapıyorsunuz acaba? ayrıca her kedi yiyor iye sağlıklı mı oluyor yoksa acaba lezzetli olsun diye daha aromalı eklentili mi oluyor diye bir soru çıkıyor ortaya.