Kedimin Isırma Sorununu Nasıl Çözebilirim.

bkadakal

Merhaba, 1,5 yaşında Tekir kedim var. Sanırım yanlışlıkla ve şirinliğine aldanarak bebekken ellerimle oynamasına fazla alıştırdım. Dolayısıyla da ısırmaya çok alıştı. Tırmalama ve pati vurma huyu kesinlikle yok, yalnızca oyun oynarken hızını alamayınca veya canı sıkılınca fena ısırıyor. Bebekliğinden beri çeşitli oyuncaklar almış olmama rağmen galiba en çok benimle oynamayı seviyor :) Sanırım bu durumuna ömür boyu katlanmalıyım :) Ellerime kolonya gibi keskin kokular sürmeyi de denedim ama kendimden tamamen uzaklaştırmak da istemiyorum. Zaten bizim yaramaza bi süre sonra o koku da bana mısın demiyor :) Düşüncesi olan varsa sevinirim.

1 CEVAP

babylion

onun kulağına alışabilecek net bir emir kelimesi söyleyin. ama bunu her yaptığında sert bir şekilde söyleyinki yapmaması gerektiğine alışsın. Birde ödül mamalarından alın her bıraktığında bir tane vermeyi deneyin çok etkili olacaktır. Ama hemen olmaz çünkü yaşına gelmiş bir kedi biraz sabırlı olursanız kısa sürede alıştırırsınız:)