Kedim 4,5 Aylık Ve Dişi, Yavruluğundan Beri Tasma Taktırmıyor Ne Yapabilirim?

karamrve

1,5 aylıkken alıştırmaya çalıştım sürekli denedim ama her defasında çenesine geçiriyor zor kurtarıyorum.Bir keresinde ağzı kan içinde kalmıştı korkuyorum o yüzden. Allah korusun bi gün evden kaçarsa sahipli olduğu belli olsun ve onu bulabileyim diye tasmaya alıştırmak istiyorum deneyimli olanlar yardımcı olabilir mi?

1 CEVAP

patkam

Bence hiç ama hiç tasmaya alıştırmayın...hele boyuna takılan tasmalarsan sakın almayın...tasmalar kedilerin boynunu çok fena acıtıyor...onların kemikleri bizler gibi değil...onlarınki çok hassas...Tavsiye etmem...Bence hiç tasma ne alın , ne alıştırın...