Çakıl Mama Yemiyor Ne Yapmalıyım?

çakılı sahiplendireceğim ama 2 gündür mama yememeye başladı nasıl yemesini sağlayabilirim?

4 CEVAP

Chartreux

Ne demek çok sevindim işe yaramasına :))

Chartreux

Halsizmi? dışkısında anormallik, keyfinde bir problem varmı? başka birşey vermeyi denedinizmi? Cevapları olumsuzsa veterinere götürün derim. Bizimkiler mama bayatladıysa yada değiştiğinde yapıyor genelde bunu. arada ciğer haşlayıp yada çiğ yumurtayı çırpıp veriyoruz şımarıyorlar. :) Çakılında ayrıca yemekten hoşlandığı birşey varsa şımarmasının tam zamanı gibi.

ziyanim

Vurmayacaktınız bagırmayacaktınız. Mamayi sizin gormeyecegınız ama onun göreceği yere koyun. Size inatla yemıyor ya da sizden korkuyor. Bir iki hafta çok iyi davranın,

'chartreux' teşekkürler işe yaradı gibi görünüyor :) 'ziyanim' ben çakıla asla vurmam ve bağırmam