Kedimdeki Mantar

Aermia

Kedim yaklaşık 13 haftalık mantarı vardı aşı,krem,ilaç derken mantarı geçti tüyleri bile çıkmaya başladı ama bir gün farkettim kolumda kızarıklık var omzumda da kızarıklık vardı internetten bakınca mantar olduğunu gördüm eğer ki bende mantar varsa yeniden kedime geçme ihtimalı var mıdır ? geçmesini istemiyorum çünkü hem onun için hemde mantar aşıları çok pahalı aşısını 75 liraya yaptırmıştık ...

8 CEVAP

merhaba, benim kedimin kaş hizası diyebilirim sanırım tüylerinde seyrelme oluştu aynı şey mi acaba merak ediyorum sorunuza denk geldiğime sevindim :) Umarım bişeyciğiniz kalmaz :)

Aermia

Benimkide yavaş yavaş geçmeye başladı kedimdede ilk başta çıkan yerlerin tüyleri dökülmüştü bence daha çok endişelenmeden veterinere gitmenizde fayda var. Bu arada kediniz yavruysa tavuklu şeyler vermeyin genelde onlar mantar egzema cinsinden hastalık çıkartıyor haberiniz olsun. :)

AllyNewt

@marsiliusthecat resim koyulursa o seyrelme nırmal mi değil mi söylenebilir.

@Aemia Mantar insandan hayvana, hayvandan insana geçebilir. Sonuç olarak hepimiz memeli canlı klasmanında güreşiyoruz. Mantarda kendine has klasmanı ile ayrı bir canlı türü. Dayanıklı ve beklemeyi de sever. Geçmiş olsun. Yok olduğunu görseniz bile uzun zaman gözünüz kediniz ve kendi üstünüzde olsun. Çamaşırları arada çamaşır suyuna sokmayı da unutmayın. (hijyen açısından)

Aermia

Teşekkür ederim

tekrar merhaba, sanırım öyle bir şeyi yok benim ufaklıkta :) boşlukları doldu neredeyse çok büyük bir rahatlama hissettim :) Büyük dişlerini de değiştiriyor bundan kaynaklanabilir mi bilginiz var mı?

KorsanElvin

Korkmaniza gerek yok banada mantar bulasti ve izi hala duruyor ama o iz eski kedim dumana ait ;) neyse korkmaniza gerek yok ben bir suru kedi bakiyorum ve bulaşmiyor

KorsanElvin

Bu arada bir sure sonra geciyor

Aermia

Hepinize teşekkür ederim zaten aşı olunca 1 yıl koruması oluyomuş :)