Kedim Çikolata Yedi Zararlı Mıdır?

Aycanur

Arkadaşlar kedim sıvı Çikolata. Yedi sorun olurmu. Köpeklere zararlı olduğunu. Biliyorum ama. Kediler için bilmiyorum. Zararlı olurmu

28 CEVAP

Niso

çok az yediyse sıkıntı olmaz kuzenimin kedisi uzun aralarla yiyor zehirlenmez korkmayın

defne

Fare zehriyle ne alakası var bunun benim bildiğime gorede patkamın dediyi gibi kör oluyorlar ama inşallah birşey olmaz belki yanlış da biliyo olabiliriz

patkam

Doğru diyorsun defne ama İşAllah fazla yemediyse sorun olmaz.

Zaraki2

Birşey olmaz

Reyyanhan

Millet fotoğraf cekicek diye koyuyo dondurmayı çikolatayı . Neymiş face ye inst atıck. Ergen ergen tavırlar .. sanki oyuncak ellerinin altindaki

karamrve

ben de zehirli olduğunu duymuştum veterinerimizden vermemekte fayda var

PetlebiAlisveris

çok fazla yemediyse sorun olmaz. öyle hemen zehirlenmez bu hayvanlar korkmayın ama kedinize çikolata ve şeker vermeyin daha fazla.

ARfranuRR

pek sanmıyörum benim kedim fare zehri yemişti

potterim

az ise sorun olmaz diye biliyorum benimde köpeğim çok az yemişti veterinere sorduk az ise sorun olmaz dedi

Zaraki2

Kedi yakarsa onu birşey olmaz bir daha yemesine

Aycanur

Hepinize teşekkürler

Reyyanhan

Dondurma ve çikolata hemen öldürmez. Uzun vadede işleyen bir zehirdir. Vücut, çikolatadan gelen Teobromin ve şekeri, dondurmadan gelen şeker ve kimyasal tatlandırıcıları, koruyucuları vs maddeyi atamaz. Atmaya çalışır ama yapamaz. Dolayısı ile vücut organları zarar görür ve faaliyetleri aksar.

Aycanur

İnşallah zararlı deyildir

Aycanur

Yok fazla vermedim zaten puding gibiydi elimden yaladı. Yedi. 2.3 defa sorun olmaz bence.tşk ederim sizede

Aycanur

Saolun