İç Dış Parazit Aşısı

lujen

kedimi evden hiç çıkarmıyorum ve sadece proplan kısırlaştırılmıs kedi maması yiyor. fakat veteriner her ay veya 2 ayda 1 ,iç dış parazit aşısı yapmamızı öneriyor. bu gercekten şart mıdır?

4 CEVAP

patkam

aynı durumdayım....senelik aşılar da şart....

GOZDEMAYLO

aşılarını olması şart evde dursa bile

eylulcuk

Eğer evde küçük kız var ise veteriner bana adı olmaması halinde türlerinden mikrop kapıp ileride kısır olabiliyormus o yüzden şart hem aksi taktirde hayvaninizin ömrü kısalabiliyormus :)

lujen

Evde çocuk yok sadece haftada bir gün gelen 1 yaşındaki yeğenim.yıllık aşıları düzenli yapılıyor fakat sadece kuru mamayla beslenen bir kedinin 2 ayda 1 iç dış parazit asısı yapılması bu kadar kimyasal yüklenmesi ne kadar doğrudur? bunun ileride iyi bir şey yapıyorum sanırken kötü bir şeye sebebiyet vermesini istemiyorum.çünkü cok fazla ilaçlarla kimyasal madde yüklemesi zamanla hayvanlar üzerinde olumsuz etkiler doğuruyor deniyor.yine de yardımlarınız için teşekkürler...