Kedimin İştahı ???

patkam

Merhaba arkadaşlar. Benim kedim evde ne bulsa yiyiyor. Yani onu durdurmak mümkün bile değil. Abartmıyorum ama dün bir baktım peçete yedi...Ondan evvelki gün halının kenarını kemirip yemiş...Geçen günde ip yemişti...Ve hatta biz ona kedi mamasıda koyduk yemiyor.(kuru mama yemiyor) mutfakta yemek yapılırken salam , sucuk , sosis , et döner , pide aklınıza gelecek ne varsa bütün yemekleride yiyor ... Ev yemekleri ve bu dediğim gibi peçete halının kenarı ip...v.b nasıl engellerim? ve ayrıca ev yemekleri zararlı mı?(bu arada kedim 4 aylık erkek)

15 CEVAP

suzan

biraz değişik bir yol ama acı cilalar var tırnak için halının kenarına ve yediği diğer şeylere biraz sürmeyi deneyin o nesne kedinizin aklında o şekilde kalacak ve bir daha yiyeceğini sanmam yada (kediler genelde sevmez) mandalina ya da portakal kabuğu sürebilirsiniz. aseton ve kolonya da işe yarar.

suzan

ama sakın yediği için ceza vermeyin çünkü bu zeki yaratıklar size inat daha çok yapacak ya da içine kapanacaktır.

Aycanur

Karnı ağrıyıp iplik yiyor olabilir onu bi çimenliğe çıkarın çimen yiyip sonra kusuyolar ve karın ağrıları ğeçiyo benim kedim ilk yiyo sonra çıkarıyo çimeni. Ve karın ağrısı geçiyo

patkam

Kittcat gerçekten yorumlarınız çok mantıklıca....çook tşk ederim...umarım beyefendi annesini üzmez

Aycanur

Bişey deyil

kittycat

Benimde erkek kedim kuru mamayı sevmiyordu belki mamayı begenmemiştir diye veterinerden çok daha kaliteli bir mama aldık ama ondanda pek hoşlanmadı kendimce bi çözüm ürettim kuru mamanın içine (kedimin çok sevdiği) pro plan gourmet gold yaş mamayı, sıvı multivitamini ve iki kediminde tadına bayıldığı gimcat malt soft paste extra isimli maltı (şiddetle tavsiye ediyorum)kariştirip veriyorum bayıla bayıla yiyiyorlar

kittycat

Kedinin ev yemeklerine yönelmesinin sebebi kuru mama beğenmiyor olmasındandır ve evet ev yemekleri kediler için zararlı içindeki yağ tuz baharat vs.şeyler çok çok zararlı kedini kaliteli bi kuru mama ile beslemelisin.beyefendiye kuru mama beğendiremiyorsan gimpetin maltını karıştır mamaya tadını çok seviyorlar ve her yaştaki kedi için uygun

kittycat

Teşekkürler dünyada benim gibi kedi aşığı insanlarin olduğunu bilmek beni çok mutlu ediyor. :)

kedi_sever123

Hayır, ev yemeklerinin bir zararı yoktur hatta bazı kişiler ev yemekleriyle besliyor kedilerini isterseniz ev yemeğine geçiş bir yapabilirsiniz

kedi_sever123

Yemekten yemeğe değişir bu gerçekten örneğin tavuk etini haşlayıp yedirebilirsiniz ama kizarmisini yediremezsiniz

patkam

Çok Tşkler .... Yardımcı Oldu.

patkam

İki yorum İçinde Sağolun ....

patkam

Rica ederim bende sizin gibiyim...biz kedileri veya köpekleri hiç fark etmez çok seviyor değer veriyoruz...hatta kapımızın önündeki hayvanlara bile yemek veriyoruz....

patkam

Hayır tşk ederim...Fakat ev yemeğinin zararlı olduğunu duymuştum...Genede sağolun:)

patkam

Sağolun.:)