Benim Küçük Kedim Büyük Kedime Saldırıyor ...

patkam

Merhaba arkadaşlar ... Benim 4 aylık erkek kedim 1 yaşındaki dişi kedime sürekli saldırıyor .... Onu durdurmak mümkün bile değil...Yani yemek yerken bile kendi kabından yemiyor...Geliyor dişi kedim patoşuma saldırıyor.Zavallı patoşumda gariban gibi hiçbirşey yapmadan zavallı gibi boynunu büküyor...Hatta patoşum yatarken bile onu sürekli ya uyandırmaya çalışıyor , yada başka bir şey yapıyor ...Bu küçük kedimin davranışını engellemek için ne yapmalıyım ? Yardımcı olunuz Lütfen !

18 CEVAP

AllyNewt

Birbirlerini ciddi anlamda yaralamadıkları, veya evde eşyalara veya sana zarar vermeyip rahatsız etmediği sürece kendi hallerine bırak.. Yavru olan büyükle oyun oynamaya çalışıyor. Kendi aralarında karar verecekler :)

patkam

Çok tşk ederim ... Çok yardımcı oldunuz ...

patkam

aa şaşırdım 6 aylık olduklarına benim kedimde kısırlaşmadan önce görseydiniz gece saat 10 da çıldırıyordu ... Bir koltuktan diğer koltuğa atlıyor , evde koşup duruyordu... Ama kısırlaşınca hem kilo almaya başladı hemde sakinleşti...:)

patkam

Bu arada benimde 2 kedim var fakat küçük olanı bir yağmurlu sabah dışarıdan sahiplendik... Yani büyük kedinin yavrusu değil ... ama küçük kedi patoşu annesi olarak görüyor...

patkam

Aaaa bu çok doğru ... Akşam oyun oynayalım derken olan bize oluyor Hele gece saatlerinde:)

suzan

kediler 4-5 aylık iken yetişkin bir erkek gibi dişilere ilgi duymaya başlarlar ama annesi ile fazla kalamamış bir yavru ise benim iki yavru kedim ve diğer yetişkin kedime olan gibi annesi olarak görebilir patoş'u hem iki kedi kardeşin kan bağı yok hemde anneleri gerçek anneleri değil. yani öyle bir durum da olabilir... benim yavrular anneyi emiyor ve kısır kediden süt geliyor (hala)...

patkam

Tşk ederim benim patoşum kısırlaşmış bir kedi zaten ama:))) küçük kediyle oynuyorlar

suzan

benimki de kısır ameliyattan önce yavruları dövüyordu şimdi emziriyor . bu arada yavru kedilerden biri 5 biri 6 aylık :)))

suzan

benim 4 kilo olanda uyuyor sürekli sadece diğerleri yanından geçerken vuruyor:) diğerleri her zaman oyuna hazır hele akşamları biz yatarken üstümüzden geçiyorlar koşarak :-)

suzan

aynen öyle :)

Aycanur

Benim kedim ankara kedisi çok haraketsiz 2 bucuk yaşında çok üzülüyorum mamada yiyor ama hiç oyun oynamıyor napabilirim

Aycanur

Benim kedim ankara kedisi çok haraketsiz 2 bucuk yaşında çok üzülüyorum mamada yiyor ama hiç oyun oynamıyor napabilirim

Aycanur

Saolun ama hastalıgının bi belirtisi falan yok ipi çekiyom bir kere atlıyo geri yoluna devam ediyo oyuncak alıyorum bir kere bevesle oynuyo bidahada ellemiyo

Aycanur

Pardon hevesle

suzan

kediler oyuncaktan ziyade top yapılmış alüminyum folyoyla daha güzel oynuyorlar... bizimkiler de oyuncakla oynamıyorlar zeytin, veya zeytin çekirdeği favorileri hatta pati (en büyüğü) zeytinle oynadıktan sonra zeytini yedikten sonra çekirdeğini bırakıyor