Kopegim Yastık,Yorgan Ve Demir Yaliyo

Acelya8x3

Arkadaslar kopegim yastık,yorgan yaliyo bide demir olan şeyleri yaliyo engellemeye çalışıyorum ama yine yaliyo ne yapabilirim lütfen cvp yazın ???

12 CEVAP

suzan

bunu engellemeniz gerekmez ama eğer engellemek isterseniz yaladığı yerlere tırnak için olan acı cilaları ve kolonyayı sürerek o bölgeleri yalamasını belki engelleyebilirsiniz.

Kebap

Huzursuz olduğu için ilgi gösterilmedigi zaman bazen de yanliş ilgi gosterildiği için olabilir diye düşünüyorum

Acelya8x3

Herzaman ilgileniyorum hiç yanlız bırakmıyoruz her dakika yaliyo dediğiniz şeyleri yapicam tsk ederimmm

aycamnkse

bunun nedeni eğer sizin kokunuz oraya sinmişse olabilir yani sizi orada sanıyordur yada dişleri damağı kaşınıyordur.

Acelya8x3

Olabilir tsk ederimm

gokceyigit

sirke kokusunu sevmediklerini okumuştum isterseniz deneyin

Demir yalamasi benim kopegimde de var.
Acaba psikolojik mi yoksa
vucudunda eksik bie element mi?

zibityus

yaladığı şeyi oradan uzaklaştırın. acı bi şey sürmeyin. baktınız yalıyor 5 saniye süre verin 5 saniye sonunda hala yalıyorsa yaladığı şeyi ordan alın. sonra başka şeyimi yalmaya geçti onu da alın ordan. balkonun demirini mi yalıyo evet alamazsınız onu o zaman araya bir şey koyun ulaşamasın, ya da kendinizi koyun araya siz geçin. hiç olmuyorsa oradan köpeği uzaklaştırın kayışı takarak yapabilirsiniz.

zibityus

baskılamak için yapıyor muhtemelen bunu

mertunal

Eğer köpeğiniz düzenli olarak aynı yeri ya da aynı objeyi durmadan yalıyorsa ya da bunu korkarken veya stresliyken yapıyorsa, bu tıbbi yardım alma noktasında olduğunuzun bir işareti olabilir. Her ne kadar yalama köpekler için bir nevi stres boşaltma aracı olsa da obsesif yalama aslında daha fazla strese yol açabilir.

mertunal

Takıntı oluşmuş olabilir köpekte yalamaya başlayacağını anladığınızda ilgisini başka bir noktaya çekin, sevdiği birşeyi yapın.

mertunal

Yalarken gördüğünüzde hayır, otur, gel gibi temel komutları kullanarak uzaklaştırabilir Deniz çekiştirerek engellemekte daha etkili olacaktır