Cinsiyeti Nedir

mylovepuppy

arkadaşlar 2 tane hollanda muhabbet kuşu aldım satıcı birinin dişi olduğunu söyledi ama emin değilim

9 CEVAP

berraun

Daha çok küçükler pek belli olmuyor. emin konuşmamak lazım ama ben ikisininde erkek olmasında kararsız kaldım ama evet emin değilsem biri dişi olabilir. Olma ihtimali vardır kesinlikle. dediğim gibi büyümelerini bekleyip burunlarına bakmak lazım. neredeyse ikiside beyaz burunlu :) ( belkide flash'tandır bilemem orasını) :))

Cinar

Burun kısmını gündüz aydınlığında flaşsız olarak net bir şekilde çekerseniz daha net bir cevap verebiliriz. Şu resimlerde yeşil olan erkeğe biraz daha benziyor ama flaştan da yanılgı olabilir.

berraun

Aynen öyle :))

sude24sena

mavi dişi yeşil erkek gibi geliyor bana

sude24sena

erkekler daha çok dostcanlısı dişiler çekingenmiş

sude24sena

benim kuşum erkek burnu eskiden lilaydı ergen olunca mavi döndü şimdi yarısı mavi

sude24sena

dişilerin burnu daha açık ve soluk renk oluyor

Gulse5

yeşil kız mavi erkeğe benziyor ama tam çıkaramadım

aycamnkse

eger gagasinin ustundeki et yavruyken beyaz sari tonlarinda ise disidir.mavi eflatun tonlarinda ise erkektir. bence ikiside disi.ama flastanda olabilir yeni fotograf lazim