Köpegime Odul Olarak Odul Krakerimi Yoksa Sığır Etli Mamami Versem Lutfen Yardm Edin

Kopeks

Kopegimin tuvalet egitimine daha baslamadm
Baslamak icinde spreyler varmis ise yariyormu acaba

1 CEVAP

suzan

sprey hakkında bilgim yok ama eğitim hakkında bilgi verebilirim
eve tuvaletini yapınca tuvaletini gösterip ''bunu sen mi yaptın? ve neden?'' diye sorun. başka bir yolu ise dışarıya tuvalete çıkarınca tuvaletini yaptıktan sonra mama verin. ödül salam veya sosis de olabilir (çok sık olmamak şartıyla) ödül maması da onun sevdiği hangisiyse onu verin. ve tam yaparken yani yapmak için oturma pozisyonuna geçtiğinde yap kızım/oğlum diyerek sürekli tekrarlayın.
birkaç deneme sonra köpeğiniz siz her ''yap'' dediğinizde yapacaktır ve işiniz daha kısa sürecektir :)