Kedim Isırıyor Ve Tirmaliyor Ne Yapmaliyim ?

aysekaramel

Kedim 5 aylik ve oyuncu. Tirmaliyor ısırıyor nasil duzeltebilirim o huyunu. Aslında sevimli gelir yanima sevdirir kendini ama cogu zaman isiriyo tirnaklarini kesmeme izin vermiyo ve tirmaliyo ne yapmaliyim ?

14 CEVAP

Fatmabasak

Benim kedimde aynı sizin söylediginz gibi veterinere sordum hırcın sevildgi için olur dedi

tırmalama tahtası alıp tırmala tahtasına zeytin sürünüz ve ondan sonra patisinden tutup tırmala tahtasına birkçakere tırmalattırınız kendisi alışacaktır

aysekaramel

Yardimm edinnn :(

Tırnaklarını uyurken kesebilirsiniz ben öyle yapıyorum ona tırmalama tahtası almayı dene bence bazı kedilerde işe yaramıyor ama denemeye değer

aysekaramel

Uykusu cok hafif hemen uyaniyo denedm bunuda ama isirmasi ve tirmalamasi bi huy onun icin nasil egitmem gerek bilmiyorum

sirindostum

Sizinle oyun oynamak istiyor olabilir.Benim kedim de bazen böyle yapıyor.Daha çok oynatarak ve karnını okşamayarak bu huyunu geçirebilirsiniz.Kafasından okşarsanız birşey yapmaz.

aysekaramel

Her durumda isiriyo huyu bu yani oyun oynarken bile uzaktan kosarak gelir ayagimizi elimizi ısırır

aysekaramel

Duzeltebilirmiymişiz peki :(

sirindostum

Sizce agresif mi ? Eğer öyleyse düzeltilebilecğini sanmam . Ama durup dururken kızmadan yapıyorsa tırmalamasını önlemek için tırmalama ağacı alabilirsiniz . Isırmaması için de kedi çimi öneririm . Belki dişleri kaşınıyordur.

aysekaramel

Agrasif aynen durduk yere hic bisey yokken gelip saldirabiliyo

Bakambu

sakin davran

Zaraki2

Tırnaklarını kesme biraz ısırmasını izin ver sonra duzeltmesse sonraki adımları solerim isirirken elini çekme bırak isirsin

aysekaramel

Sonraki adimlar nedir

Serem

Oyun oynama ya çalışıyor bence benim kedimde yapıyor bazen