Sahiplendiğim Kedimi Eve Getirdim

teoxy

1 saattir koltuğumun arkasında duruyor bize daha alışamadı herhalde ne kadar sürede düzelir bu durum

13 CEVAP

Sakın üstüne gitmeyin size alışmasini bekleyin, ona yaptiginiz yeri gösterin yeterli yavaş yavaş kendini sevdirecektir

PetlebiAlisveris

10/15 güne kesin alışır

BENU

BIRAZ KENDINE HALINE BIRAKIN EVIN VE SIZIN KOKUNUZA ALISMASI LAZIM ZAMANLA ALISACAKTIR UNUTMAYIN KI ONUN ICIN DE ZOR

Zaraki2

5-7 güne alısır yemegını felan verırken sevmeye calısın

teoxy

Sevdirmesinde sıkıntı yok sevdiriyor karnını felan ama hep kuytu köşelerde gece napacağım bilmiyorum

AllyNewt

Bırakın kendi haline. benim kedim eve geldikten 4 gün sonra yakınına gitmeme izin verdi. 4 gün sonra yemek yedi. Yani sabır edin, evde ani gürültü yapıp onu korkutmayın, zamanla o etrafı koklayıp gezinmeye başlar.

teoxy

Şuanda gezmeye başladı fakat gece ne yapmalıyım.odaya kapatsam olmaz kediliğe aykırı

AllyNewt

sizin kırılacak dökülecek şeylerin olduğu odalar var ise ( ayrıca kirletmesi ihtimali göz önüne alıp) o odanın kapısını kapatın ama geri kalan yerler açık kalabilir. isterseniz düşük amperli bir lambayı (gece lambasını) açık bırakın. Bırakın o gezinsizn koklasın . bir şey olursa zaten miyavlar.

Evi benimsemeye calisir, koklar tepelere cikar, keşfeder bu surede ona nazik davranin, yavaş yavas neyin nerde olduğunu çözer kuytulara girmez

teoxy

Birde bu iki günde çok az yemek yedi normalmidir

AllyNewt

benimki 4 gün yemedi. Varın siz düşünün. 4. günde yemeseydi veterinerle birlikte zorla ağzına şırınga ile verecektik.

patkam

Ben hiç karışmayın......O size zamanla alışıcaktır.....Ve üzerine fazla giderseniz çok korkar...siz mamasını suyunu ve yatacağı bir yeri bırakın gerisini ona bırakın...zamanla düzelicektir...

latte12

bitaz korkmuş anlaşılan kendini güvende hissedene kadar yapacak birşey yık