Dişi Kedimi Erkek Kedimi ?

Onurusal

Arkadaşlar kedi beslemek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum.

Bir çok yazılar okudum ve forumlara baktım genel itibariyle insan daha çok hevesleniyor ancak benim aklıma takılan soru işaretleri var.

  1. Dişi kedi mi erkek kedi mi beslemeliyim ?

  2. Kedi beslemenin olumsuz yanları ve göze alacağım bazı unsurlar neler ?

  3. Ekonomik açıdan ortalama ne kadar bir gideri olur ?

Teşekkürler :)

7 CEVAP

zcerenoktay

  1. Kısırlaştırdıktan sonra dişi, erkek fark etmez.

  2. Tüy dökerler ve tırnaklarını eğer tırmalama tahtası almazsanız eşyalarınızın üzerinde törpülerler. Tüylerini sürekli ya taramalısınız ya da yılda 2 kere kestirmelisiniz.

  3. Kedinize verdiğiniz mamanın kalitesi yani fiyatı, aşıları ve alacağınız malzemeleri ki bir kere alacaksınız, kumu gibi durumlar vardır. Fakat aşırı bir maddi ütçe çıkartacağını sanmıyorum. Ama yine de belirli şeyleri aşta gözden çıkarmalısınız, iç-dış parazit iğnesini yaptırmalısınız. Sürekli evde olacağından diğer iğnelere gerek duymuyorum ben bu nedenle burdan pek bir bütçe gitmez. Ama kum ve mama sizin seçeceğiniz markalar olacağı için kesin bir şey söyleyemem.

BENU

KESINLIKLE ERKEK SANA EKONOMIK ACIDAN AYLIK VEYA HAFTALIK 100 YUZLERIYI CIKARICAKSINN GOZUNDEN AMA DAHA BUNLARIN ASILARI KUMLAR MAMALARI BUNLARI DUSUN SONRA VAZGECIP SOKAGA VEYA BARINIGA ATMA

patkam

KATILIYORUM.....benim 1 erkek 1 dişi kedim var....erkek kedi daha sempatik ve sokulgan....dişi daha temkinli davranıyor.....bi de Benu hanıma katılıyorum....sakın dışarı atmayın,,,,,vebali çok ağır...

BENU

AYNEN

Aycanur

İnsanı şimdiden korkutuyonuz para konusunda.

zcerenoktay

Aylık 100 lira veya daha az harcarsınız. Ama herkesin hayvana yaptığı harcamalar eşit değildir. Bu nedenle kesin bir bilgi vermek doğru olmaz.

BENU

KESINLIKLE ERKEK KEDI AL DERIM