Kedimin Kopuk Tırnağı

Aycanur

Evde yoktuk arka patisinden 1 tanesini biyere taktırmış kanamış te dibinden tırnak yamulmuş vete götürcektik bir kaç bilgiye göre kedi kopan tırnağını dişleyip atıyomuş evet biz ellemeden benim kedim tırnağı. Sökmüş şuan eti kuru kanlı bir şekilde duruyo elletmiyo tentirdiyotla mikrop varsa alsak zararı olurmu kedimin tırnağı yeniden çıkarmı yani yenisi. Yanlız yürümesinde bişey yok

7 CEVAP

AllyNewt

baticon sürüp sonra kağıt peçete ile iyice kurula. Yalar kesinlikle o yüzden devamlı baticon sürme. iyottan zehirlenir. zaten o yüzden sadece arada yaranın durumuna bak, iltihap var mı diye. Eğer veterinere gidersen belki uygun bir yara spreyi sıkabilir. Evet tırnak yeniden çıkar.

Seherr33

  • merhaba. Benim kedim topallamaya başladıktan sonra tırnakları siyahlaşmaya başladı. Şimdi de iltihap ve koku var. Batikon ve baktoban pomad sürüyorum .fakat hemen yalıyor. Iki haftadır böyle. Ne kadar zaman da iyileşir acaba. Ağızdan antibiyotik de almalı mı? Başından geçen var mı..lütfen çok üzülüyoruz. ,,

Seherr33

  • merhaba. Benim kedim topallamaya başladıktan sonra tırnakları siyahlaşmaya başladı. Şimdi de iltihap ve koku var. Batikon ve baktoban pomad sürüyorum .fakat hemen yalıyor. Iki haftadır böyle. Ne kadar zaman da iyileşir acaba. Ağızdan antibiyotik de almalı mı? Başından geçen var mı..lütfen çok üzülüyoruz. ,,

Sutunannesi

Tırnak yomulmuş ise eklem yerinden parmak çıkmış olabilir yerinden. Aynısını kendi kedimde yaşadık 1 ay ya da daha fazla sanırım alçıda kaldı bence götür

Seherr33

  • merhaba. Benim kedim topallamaya başladıktan sonra tırnakları siyahlaşmaya başladı. Şimdi de iltihap ve koku var. Batikon ve baktoban pomad sürüyorum .fakat hemen yalıyor. Iki haftadır böyle. Ne kadar zaman da iyileşir acaba. Ağızdan antibiyotik de almalı mı? Başından geçen var mı..lütfen çok üzülüyoruz. ,,

00Naz00

Bizim kedide kalorifer peteğıne taktı hemen kaloriferlerin üstünü kapattırdık veterinere götür sen çok dokunma bence

Hilakyol

Bence cok endiselenmeden vet. E git ve ne diyorsa yap. Bi ara benim kediminde tirnagi takilmisti ama cok buyuk bisi olmamisti abartiyomusuz biz .d ama kanadiysa ve ciddi gorunuyosa veterinere gidin