Kediler Balkondan Atlar Mı ?

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni dişi bir kedi sahiplendim 7 aylık falan aklıma takılan bir kaç soru var.

  1. Kedi tuvaletini balkona koysam balkondan atlama ihtimali var mı ?

  2. Kediler tuvaletini yaptıktan sonra patilerine ve bazende vücudunun bir kısmına kedi kumu bulaşıyor. Haliyle daha sonra evin içinde dolaşıyorlar sizce bu durumun insan sağlığına bir etkisi var mı varsa bu durumun önüne nasıl geçebilirim ?

44 CEVAP

reykork

benim kedim de kızıştığı bir dönemde birinci kattan atlamıştı kesinlikle güvenmeyin

zeynosece

Benim kedim de atlamıştı. Kedi bir yere odaklandığı zaman etraftakileri unutur mekan ve yükseklik gibi..

patkam

ben kullanmıyorum fakat güzel bir şeye benziyor

kedi_sever123

kediden kediye değişir ama merak edip düşedebilir?
şu ıslak medil işini de unutun kendini yalıyor dileceksen bezi suya batır onunla sil ıslak mendil kedi tüylerini yaladığında diline gelecek ve onun için sağlıklı olmayacaktır.

hacerrsari

atlar benm kedim atlamıştı 5 kattan ayağı kırılmıştı

kedijim

Aman cok tehlikeli isler kediler buyumeyen bebektir.pencere ve balkon kapilarina kexi icin ozel yirtilmaz tel yaptirmali,emniyet mandaliyla kilitlemeli guvenlik onlemi almalisiniz.

Zehrkalyoncu

Atlar ama BETS arkadaşımızın dediğine göre değişir.Eğer yaramaz hırçın bir kedi ise balkon kapısını pencereleri açık bırakmamaya dikkat edin ama uslu bir kedi ise sorun olacağını düşünmüyorum.Ayrıca uslu bir kedi olsa bile onu kızdıracak bir şey yapmamalısınız :)

izzy

Kesinlikle atlar

Busracaki

Atlar kuzenim kedisi bi sineğin peşinden atladı ve öldü maalesef balkona cam yaptırın

Onurusal

Atlamasalar bile ani korku onları sıçratabilir ayağı falan kayabilir

denizmert

Merhaba 11 aylık erkek sarman kedim var sürekli ısırma halinde cok ısırıyo ve tırmalıyo kendini sevdirdikten sonra sıkılınca ısırıp elimi ayagımı tırmalıyo bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim.

benim kedim balkondan bir ker edüştü ama bişey olmadı

miniyavru

balkona koyma