Kediler Balkondan Atlar Mı ?

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni dişi bir kedi sahiplendim 7 aylık falan aklıma takılan bir kaç soru var.

  1. Kedi tuvaletini balkona koysam balkondan atlama ihtimali var mı ?

  2. Kediler tuvaletini yaptıktan sonra patilerine ve bazende vücudunun bir kısmına kedi kumu bulaşıyor. Haliyle daha sonra evin içinde dolaşıyorlar sizce bu durumun insan sağlığına bir etkisi var mı varsa bu durumun önüne nasıl geçebilirim ?

44 CEVAP

polo

  1. kat olmuş ama yanlış 17.kat yazacaktım 17

Kedi kumunun daha az bulaşmasını istiyorsanız ince taneli kedi kumu kullanmanız gerekli.Kedinizin ve sizin sağlığınız açısından yüksek ve açık bir tuvalet kabı kullanmanız daha iyi.Ev ortamına alışmış kedilerin balkondan atlamaları az da olsa ihtimal dahilinde bu nedenle tuvalet kabını ev içerisine koymanız daha iyi.

elisa

kediye göre değişir 3 .kattaki evimzide 3 kedim bulunmakta 2 si balkonun duvarına bile yaklaşmazken bir tanesi 10 kere düştü hala akıllanmadı demir üzerinde cambaz gibi yürüyor ne zaman yanına gitsek tehdit ediyor resmne bizi demirden patisini sarkıtıyor iki ayak üstünde duruyor yani kedidir ne yapsa yeridir durumu..

MrAchilles

Merhaba,

Balkona çıkarmak istedim bir kaç kere ama 4. kattayız ve atlarsa problem olabilir. O yüzden veterinere sordum, yüzlerce kedinin balkondan atlayarak kendini sakatladığını söyledi. Eninde sonunda atlıyorlar, hiçbir şekilde tavsiye etmem balkona bırakmanızı. Büyük bir risk.

Göğüslük tasma kullanarak kendisini balkonda güvenli bir şekilde bırakabilirsiniz, biz bu şekilde yapıyoruz ve manzaraya doyabiliyor. :)

Olabildiğince risksiz bir ortam oluşturmak lazım.

Superisi814

Merhaba,
Kediler avcidirlsr ister yumusak huylu olsun , iste olmasin bu onlarin ic gudusel ozelligidir.Dolayisiyla bir ava odaklanirsa kuş , böcek, kelebek bir saniye icin sadece avlanmaya odaklanirsa atlar.Bugune kadar atlamadi demek bundan sonra da atlamazin garantisi degil.Bunu dusunen kedi sahipleri nasil bir gaflette bilemiyorum.Kedileri yasi kac olursa olsun 3 yasinda bir cocuk gibi dusunun.Korunaksiz bir balkona cocuk birakirsaniz kedinizi de birakin.Ozellijle yaz aylari klinikler balkondan atlayan , yari acilir cama sıkısan kediler ile doluyor.
Lutfen guvenli ortam hazirlayin

Yumak3302

Ben paspas kullanıyorum işe yarıyor

sahslatte

hiç belli olmaz balkondan camdan düşme vakası çok sık yaşanıyor riske atmayın kuş ya da sinek görüp atlayabilirler file yaptırmanızı öneririm kum sorunu için de paspas kullanabilirsiniz

Phoenix3

Kontrollü şekilde balkona alıştırabilirsiniz benim de ilk başta aklım çıkıyordu düşer diye çünkü yüksek yerdeyiz fakat şimdi sandalyeye oturup dışarıyı izledikten sonra geri giriyor hiç yanaşmadı bile o tarafa. Siz de öyle yapabilirsiniz kenarlara yaklaştığı zaman kızarsanız anlayabilir ama temkinli olmakta fayda var mutlaka ara ara kontrol edin. Ben paspas kullanıyorum ama küçük aldığım için pek işe yaramadı boyuna dikkat ederek alırsanız kum dökme probleminin %80 i hallolur.

Ranayilmaz

Benim kedim de camdan atlamıştı akşam cam hafif açık kalmış fark etmemişiz kapattık sanmışız Allahtan bir şey olmadı ondan sonra hep çok dikkat ettim

Ranayilmaz

Kum kabını duşun içine ya da küvetin içine koyarsanız vehayut kabı zıplayıp ulaşacağı şekilde konumlandırırsanız kum ayaklarından oraya dökülğr eve çok dağılmaz

moonssalute

Benim kedim de balkonu çok seviyor ama zarar göreceğini bildiğinden olsa gerek atlamaya girişmedi hiç, yine de düşme riski olduğundan gözetim altında tutuyorum. Alt katlarda oturuyorsanız atlamaya kalkışabilir.

İkinci olarak da kedi tuvalet paspası dağılan kum sorununa fazlasıyla yardımcı oluyor.

moonssalute

Benim kedim de balkonu çok seviyor ama zarar göreceğini bildiğinden olsa gerek atlamaya girişmedi hiç, yine de düşme riski olduğundan gözetim altında tutuyorum. Alt katlarda oturuyorsanız atlamaya kalkışabilir.

İkinci olarak da kedi tuvalet paspası dağılan kum sorununa fazlasıyla yardımcı oluyor.

Nyxxx

Tabii ki her zaman atlama ihtimali var bu nasıl soru. Gerekli önlemleri almadan çıkmasına izin vermeyin. Kum konusunda kabın etrafına paspas veya pelet tercih edebilirsiniz. Bir can sahiplenmeden internette 15 dakika bir araştırma yapsaydınız keşke. Bunların cevabını çok kolay bulurdunuz.

tyguler

soru 2016dan kalma, nasıl üste çıktı?