Heyecandan Çişini Tutamaması

Zuzumm

Merhabalar ;
5 aylık bir king charles sahibiyim. Yeni yeni dışarı çıkmaya başladık 4 ya da 5 oldu ancak problem şu ki yavrum her gördüğü kişiyle oynamak istiyor ve insanlarda dayanamayıp sevmek için dokunduğu anda çişini heyecandan kaçırıyor hatta insanların üzerine geliyor çişi. İlerki aylarda böyle bi duruma alışır mı çişini tutabilirmi yoksa sürekli her farklı birisi dokunduğunda çiş mi yapacak ?

10 CEVAP

Debgddjs

Benim köpeğimde yavruyken öyle yapıyordu ama büyünce bıraktı yani daha küçük oldukları için tutamıyorlar çişini

Puppy730

Daha kasları gelişmediği için çişini tutamaması çok normal. Endişelenmenize gerek yok. :)

izzy

Merhaba cavalier biraz farklı bir cins biliyoruz 5 ay cok erken daha acale etmeyin 7. Aydan sonra sanırım bu sorun ortadan kalkar cavalierlerde bu sorun oluyor benim oğlum 2 yasinda simdi o sorunu hic yaşamadık komsumuzda dişi var oda 2 yasinda o sorunu aşamadılar bekleyerek goreceksiniz

zeynosece

Aynı sorun bizde de var. 5 aylık dişi cane corso sahibiyim. Veterinerim eve girdiğiniz zaman sevmeyin ilgilenmeyin alışınca sevin demişti. Ama dışarda gördüğü insanlara da aynısını yapıyor :D biz de mağduruz

Zuzumm

hemde ne madurum insanlar dokunur dokunmaz çişini öyle bir bırakıyor ki insanların üstü başı çiş oluyor ve bende utancımdan yerin dibine giriyorum :)) özürler kusura bakmayınlar havada uçuşuyor tabi allahtan insanlar anlayışlı :))

Zuzumm

Umarım o kadar uzun süre devam etmez sorun ve insanlara bir an önce alışır teşekkür ederim yorumlarınız için:)

izzy

Siz bol bol sosyallestirin

zeynosece

Hahahah şarıl şurul :'D bi de cüsseli bizim hanımefendi. 35 kiloluk köpeğin işemesini düşünün.. Umarım büyüyünce geçer. Bizden ziyade insanlar rahat edecek hahah Bazı köpekler büyüse de nafile. Çok var çevremde :/ Umarım onlardan olmayız

Zuzumm

Eyvah eyvah harbiden sizinkini düşünemiyorum allah kolaylık versin bize umarım o köpek sahipleri gibi olmayız bizlerde:D

nifito

Benim köpeğim yok fakat kedim heyecanlandığı ve strese girdiği zaman çişini yapıyor. Özellikle onu yıkamaya çalıştığımızda. Fakat Sebebini bulamadım