İlk Defa Köpek Sahibi Olucam Tercihim Kesinlikle Doberman Sorularım Var

ardacelik

İlk defa köpek sahibi olucam dobermandan keainlikle vazgeçemem aşığım bu ırka sizden onun üzerinde baskınlık kurmam ve itaat etmesini sağlamak için öneriler bekliyorum itaat eğitiminin nasıl verileceğini öğrendim cesar millanım da kitabımı alıp okuyacağım 2016 yazında alırım biyük ihtimal allah nasip ederse ve evde kendim eğitmek iatiyorum önerdiğiniz kitaplr olsun baskınlık kurma itaat ettirme olsun önerileri ve biligisi olanlarda yardım istiyorum daha önce 2 hafta bir çoban köpeğine bakrım 6 aylıktı 2 haftada bişe bişryler öğrendi şimdiden teşekkür ederim

38 CEVAP

Phentos441

Bursa k9 ciftligine bakabilirsin

aycamnkse

internet sitelerinde bir suru ilanlar var bence sahiplenmelisin barinaklardada bir suru doberman var hem barinaktakiler asili ic dis parazitleri yapilmis oluyor ve onu oradan kurtardiginiz icin size daha bir minnet duygusu ile baglaniyorlar.daha dogru olur oradan sahiplenmek. ama yinede siz bilirsiniz.en azindan pet shoptan almayacaksiniz o da iyi bir sey

ardacelik

Eğitirim zeynosece de buna iyi bi örnek ilk köpeği cane corso 6 aylık ve gyet mutlular bikaç örnekten dolayı tecrübesiz insanların ordan burdan duyduklarıyla ypum yapmasından nefret ediyorum inşallah alırım eğitirim tam 6 aylıkkrn videosunun da linkini atarım petlebiye ve herkes neler olacağını görür okuyup araştırıyoruz arkadaşlar bilmeden bu işe kalkışmanın sonucunun sokaklarda gezinen köpekler olduğunu iyi bilen biriyim

ardacelik

Teşekkür ederim zeynosece kesinlikle birilerine bişey anlatmak köpek eğitmekten zor baskın ırkları bilmeyenler gelip burda laf yapıyor adam ilkse eğitemezsin diyip cane corso önermiş doberman eğitilmiycek cane corso eğitilicek arkadaşın dediğine göre her kçpek sevgi doludur ırk ayrımı yapılmaksızın baskın ırk olabilir ama doğru şekilde eğitirsek bence hiçbi sıkıntı yaşamayız tekrardan bana destek verdiğin için saol zeynosece

zeynosece

Cane corsolar zaten 70-80 kiloyu buluyor cane corso önermesi daha saçma olmuş :D doberman ona göre ince atik tazı gibi. Geçen gördüm sahibiyle geziyorlardı. Çok güzel köpekti. Kahverengiydi benim gördüğüm. Gerçi siyahlarını daha çok seviyorum dobermanların :)

ardacelik

Evet siyah kahverengi mükemmeller ya dobermanlara aşığım ama cane corsokar da çok asiller

zeynosece

Asil ve obur :D dünyaları yese doymuyor

ardacelik

Kulaklarını kestirdniz mi cane corsolarda da var galiba bu işler

zeynosece

Ben de duydum. Ama Istanbulda yasiyoruz. Antalyaya koca danayla çok zor olur :/ Buralarda arıyorum bakalım.

aycamnkse

cobak kopekleri kolay hayvanlardur ama doberman icin ayni seyi soyleyemem buyuk ihtimalle siz egitemezsiniz.o yuzden egitmenlere bir kac ayligina teslim etmeniz gerekir bunun fiyatlarida yuksektir.kopege bakabileceginizden emin olduktan sonra alin lutfen

ardacelik

Ayrıca huyunu enerjisini gerekli mamaları egzersin ihtiyacı hakkında kapsamlı bilgim var buna rağmen sorun yaşar mıyım

aycamnkse

neden simdi almayacaksin ki ozamana kadar sahiplenmis olurlar ama

aycamnkse

neden simdi almayacaksin ki ozamana kadar sahiplenmis olurlar ama

ardacelik

Yaz aylarında alıcak olmam aslında avantaj bu konu hakkında baya bilgi sahibi olmama zaman var ve şuan bile google da ne kadar bu konu hakkında doğru şeyler varsa ve forumlarda ne kadar yararlı şey varsa okudum liderlik falan mesele bile değil benim için artık ayrıca masrafının falan farkındayım 10 yıldır bu hayalle yatıp kalkıyorum kesinlikle üstesinden gelirim yıllardır bunu diyorum aileme ama bi türlü almadılar ortam da müsait değildi yaz tatilinde inşallah taşınıcaz yavrudan almak istiyorum nolursa olsun kendi eğiticem çünkü obun sadece beni lider görmesini istiyorum başkasınıb sözünü dinledikten sonra bi özelliğim olduğunu düşünmüyorum kendi yöntemlerimke veya araştırdıklarıma göre eğiticem temel itaat eğitimini verebilecek bilgiye sahip olıyorum yavaş yavaş tamamlıyorum bilgileri ilk köpek falan filan tecrübe bence de çok abartılı işler çocuk oyuncağı değil ayrıca sokağa atacak kadar cani ve vicdansız da değilim davranış bozukluğu yaşarsan da profesyonellerden yardım alırım ki en basitinden insanların üzerine atlamanın bile çaresi hakkında bilgim var kötü şeyler yaşıycağımı hiç zannetmiyorum bursada iyi köpek çiftlikleri var diye duydum aradım fiyat da sordum secereliler 4bin tl civarı olduğu için alamıycam 900-1300 tl arası alabilirim eskişehir yakınlarında bildiğiniz iyi köpek çiftlikleri varsa bu konuda da yardımcı olabilirsiniz

ardacelik

Çiftliklerle ilgili iyi duyumlar almadım ama orası iyi biyere benziyo