Dişi Kedim Çok Saldırganlaşmaya Başladı

dişi kedim çok saldırganlaşmaya başladı mart ayından mı bilmiyorum sürekli tırmalamaya başladı, ani hırçınlanmalar yapıyor, sakin sakin dururken birden yüzünüze sıçrayabilir mesela, önceden hiç bu kadar yapmamıştı yabanılara karşı sevdirmezdi ama artık bana karşıda hırçınlaşmaya başladı ve hiç söz dinlemiyor önceden yapmadığı her şeyi yapmaya başladı bunun nedeni ne olabilir lütfen yardımcı olabilir misiniz, ne yapabilirim bu konu hakkında?

8 CEVAP

sizde de aynısı olduysa sanırım bu mart ayından dolayı falan heralde, gerçekten deliye döndü evdeki herkes ne yapacağı belli olmuyor hiç böyle olmamıştı

patkam

benim kıırlaştırılmış kedimde de başladı...ani tırmalama ve hırçınlaşma....neden acaba bu durum?

minnisim

mart ayındandır bence çünkü bugün camdan bakıyordum arabanın altında kediler birbirine hırlayıp tıslıyordu

sirindostum

Benim kedim de aynı sormayın ya çok kötü bir durum mart ayından tabi ki gece miyavlıyor mu ?

sirindostum

Kızgınlıkta olabilir gece miyavlıyosa

miyavlama zaten var ya onu biliyorum kızgınlıktan diye ama hırçınlaşmasını falan ilk defa görüyorum fena bir şey oldu bir şu ayı atlatsak

patkam

bencede

umut61

Kızgınlığa girmiş veya girecek dişi kedi saldırmaz, saldırgan olmaz. Sizden ilgi bekliyordur. Böyle durumda ona yüksek sesle bağırın zamanla bu alışkanlığını bırakır. Tekir cinsi bir kediyse muhakkak uyarın...