Kedi-Kopek Anlaşması

ilknrdaisy

Merhaba arkadaşlar 3 yaşında bir köpeğim var normalde babamın iş yerinde kalır ama soğuk ya da haftasonları eve getiriyoruz aynı zamanda evde 5 aylık bir kedim var. Kopegim eve geldigi zamam kıyamet kopuyor, birbirlerine alışamıyorlar kedim adeta vahşi bir şey oluyor kuyruğunu dimdik yapıyor, köpeğim sessiz pek bi karışmıyor ona ama ben bu durumdan rahatsız oluyorum mecburen odalarinı ayirmak zorunda kaliyoruz. Acaba kopek ve kedi nasil birbirine alistirilir tavsiyeleriniz neler ? :)

3 CEVAP

sirindostum

Zamanla anlaşırlar bizim çiftliğimizde de bi kedi ile köpek dost oldular . Kedinizin mamasını köpeğinizin mamasının yanına koyun birbirlerine yakın olsunlar hayvanlar . Bu sayede daha erken anlaşırlar .

aycamnkse

yavruyken alistirmak daha kolay olurdu.ama simdi de imkansiz degil.kopeginiz sakin uysal zaten onda sorun yok.sorun kedinizde degilmi e ozaman kedinizin her zaman yattigi yere kopeginizi goturun mamalarini su kaplarini birbirlerine yakin tutun.onlar ev icerisinde zaten zamanla birbirlerine alisacaklardir :)

firatbasaran

Resim çok iyi çıkmış. Köpeğinizin yüzünde ''alın bunu burdan'' der gibi bir ifade var. :) Şaka bir yana arkadaşlarında dediği gibi zamanla alışırlar. Siz sadece onları yanyana getirin ve ikisinide sakin bir ses tonuyla konuşarak sevin. Birbirlerinin yanındayken elinizle ikisinede mama yedirin. Bunlar hep yanyana gelmelerini pozitif bir olay olarak algılamalarını sağlar.