Kedimin Gözü Kızardı Ve Açınca Kızarmış Et Görünüyor Ne Yapabilirim Gözü İçin ??

dnzoztrk

kedimin gözü gün hafif kızarmıştı fakat bugün gözü daha kötü olmuş içi kan toplamış ve gözünün içindeki et şişmiş lütfen ne yapabilirim ,??

10 CEVAP

kedi_sever123

Bunun dışında bazı sebebleri de var ;

Yabancı cisimler, yaralanma, toz veya entropiumdan (göz kapaklarının içe dönmesi) kaynaklanan tahrişler.

Sebze proteinlerine karşı olabilir.

Sabun, deterjan, ilaç, insektisit spreyler, asit ve alkali yanıklar

Gözde çeşitli bakteriler tespit edilmiştir. Genelde viral enfeksiyonlarla birlikte de konjunktivit ve buna bağlı gözyaşı akıntısı görülür.

bi kaç sorum var

kediniz dışarı çıktı mı hiç?

ne yedi evden bir şey yedi mi?

btikilerle bir araya geldi mi ?

kittycat

Veterinere uçmanı tavsiye ediyorum burada cevap arama boşuna hemen veterine götür!!

dnzoztrk

lütfen cevap yazın kedimin gözü çok kötü açamıyor !! :(

dnzoztrk

ama bulundugum yerde bugün açık veteriner yok

patkam

özel vetenirele götürün bence

kedi_sever123

veterineri arayın yakınınızda

kedi_sever123

yakınınızda veteriner yoksa*

dnzoztrk

kedim dışarı çıktı evimiz bahçeli oldugu için lavabo ihtiyacını bahcede karşılıyor
evde mama ve yemek yiyor sadece
bide bahçede olan otları çok seviyor
(kedilerin başı agrıyınca yerlermiş diye duydum ama.. )

dnzoztrk

kedim igleşti gibi veterinere götürdüm :)

kedi_sever123

büyük ihtimalle bitkilerden dolayı zarar görmüştür umarım hemen iyileşir afacan bol patili günler.