Kedimi Traş Ettirmeli Miyim

nili

Herkese merhaba benim 1 yaşında bir iran kedim var. Tüyleri haliyle çok uzun ve göbek bölgesini taratmıyor malesef bu sebepten tüyleri topak topak olup bir birine yapıştı taranarak açılmıyor makasla da kesilmiyor çünkü derisi çok ince ve zarar verebiliriz diye korkuyoruz veteriner traj ettirin dedi ancak yorumlara bakınca biraz korktum sizce kestirmelimiyim ya da kestirirsem anestezilimi yoksa anestezisiz mi yapmalıyım korkak bi kedi kendisi.birde veterinere mi yoksa petshopta mı yapılmalı bu islem

5 CEVAP

Reyyankrc

Bence veterinere goturp orda kestirmelisin onlar zaten.en.dogru karari verir

fundari

benim 3 kedim var ve 4 yıldır hepsini tıraş ettiriyorum.tam olarak anestezi değil ancak yarı baygın olmalarını sağlayan ilaçlar var.ayıldıklarında kusabiliyorlar korkmayın.ama yazın çok rahat ediyorlar ve daha çok hareketleniyorlar.bu işlemi kesinlikle veterinerde yaptırın.anestezi ilacının kilosuna göre ayarlanması şart.

PetlebiAlisveris

Burayı incelemenizi öneririm.

nili

Teşekkürler

gokceyigit

GENETİĞİNE TERS