Sibirya Kurdu Kendi Başına Dolanıyor

Kopekuzmani

tasmasızdolaşıryoruz ama hep çok önden gidiyor ve yetişmek içi koştummu oda koşuyor yetişemiyorum ona

12 CEVAP

zeynosece

O zaman liderliğinizi kabul etmiyor.

firatbasaran

O zaman tasmalı gezdirmelisin. Zaten tasmasız gezdirmek iyi birşey değil köpeğinizin kontrolü sizin elinizde olmalı.

Melikedem

Bizim köpek tasma hayatta taktırmaz

Kopekuzmani

aynn benimkide taktırttmıyor havlıyor ve kaçıyor

gokceyigit

GEZERKEN BİR ARACIN ALTINDADA KALABİLİR

Kopekuzmani

biliyom ama çok hızlı ve korkusuz birşey olmuyor zaten hep kaldırıma koşuyor araba görünce

firatbasaran

Arabalar insanlara bile çarpıyor köpeğe çarpmayacağından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Bence ihmalkar davranmayın ve köpeğinizi tasmaya alıştırın. Sonra köpeğinize araba yada motor çarpınca kendinizi yerden yere vurmayın.

Yolda yüruyen diger insanlar kormnuyorlarni peki serbes gezen köpekten ???
Bizim burda serbest dolastirmak yasak !!!!!!!
serbest diladabilmesi icin burda özel sadece köpekler icin park lar yapilmis. Ancak oralarda serbest kosabilirler tasmasiz.
ama insanlarin yurudugu yerde tasmasiz dolasan köpegi simayet ettigin zaman para cezasi uygulanir.
keske bu tür uygulamalar ve yaptirimlar canim türkiyemdede olsa...

oracledeveloper

Sibirya kurtlarırının karakteri bu şekildedir. Sürekli en önde olmak ve BABA köpek diye nitelendirdiğimiz,biraz free takılmayı seven arkadaşlardır. Bence tasmasız dolaştırabildiğin için bile şanslısın ;)

zeynosece

Ödüllendirme yöntemini deneseniz ?

zeynosece

Bu arada tasmasız dolaştırma cezası geldi. Haberlerde görmüşsünüzdür belki. 1000 lira para cezası var artık.

Deathless

Husky cinsi kopekler basina buyrukturlar ve en cok kaybolan kopekler arasindadir. Onu surekli tasmasiyla dolastirmalisiniz. Aksi halde uzaklasabilir. Yetisemezsiniz cunku cok hizli kosarlar. Basina buyrukturlar. Ne kadar egitim verirseniz verin hicbirsekilde bu sorunu cozemezsiniz. Cunku onlar serbest ruhlu hayvanlardir. :)