Arkadaşlar Kedimin Karnı Şertleşmiş Kakasini Yapamiyo Lütfen Yardimci Olun Çok Acil

Edosunuze

Kedim kaka yapamiyo dun gece zorla çok az yapmis pamuğu ilik suyla islatip masaj yaptim anüs bölgesine ama ise yaramadi karnida aşırı sert ama sis değil şuan uyuyor ama kakasi var karni agriyor ne yapmam gerek

9 CEVAP

Edosunuze

Arkadaşlar bu arada kedim 20 günlük

Oscar2510

tam olarak bağırsaklarınn üst kısmını ovmanız gerekiyor. siz başaramadıysanız bi veterinere götürmelisiniz

gokceyigit

bir pamuğa zeytinyağı dökerek anüs bölgesine hafif sürün ama fayda olmassa çok küçük galiba anne sütü ve annesi yok.eger annesi olsaydı yalayarak anüsünü temizlerdi.en iyisi veterinere götürün.

zeynosece

Çok az zeytin yağı damlatın ağzına

Mihov

Yavruların kabız olmaması ıcın yedıklerı yıyecege ya da sute her ne yıyorsa bır cay kasıgı kadar sıvı yag katılmalı. İçirdiğiniz süte katın daha sonra da karnını da poposuna da derısını yakmayacak sıcak suyu pamuka yardımıyla sürüp oksayın bu annesinin yalaması gibi etki verecektır. Çok kucuk oldugu ıcın ılac kullanılacagını sanmıyorum ama son care olarak hekıme danısın buna özel şuruplar var su an adını unuttum dozajını ve kullanım şeklini size söyleyeceklerdır önerı uzerıne ılac kullanmayın cunku cok kucuk henuz yardım etmek ısterken zarar verebılırsınız

fundari

kedinizi acil olarak veterinere götürmeniz gerekiyor.lağman yapılması şart gibi gözüküyor.

Gsima

ona bir yemek kaşığından daha az miktarda zeytinyağı veya en iyi olarak hint yağı verin

kadifeozkan

Anüs kısmını nemli pamukla silmek de iyi gelir ama en güvenli çözüm veteriner olur

valeri123

veterinere götürün