Kedimin Senelik Aşıları...

patkam

Arkadaşlar benim 1 yaşında dişi bir kedim var....haziran ayından itibaren senelik aşılarının tekrarı başlıyor....fakat senelik aşılarının tekrarını yapmassak sadece 2 ayda bir enseye damla iç dış parazit aşılarını yapsak bişey olurmu? senelik aşılarının tekrarını yapmassak bişey olurmu?

4 CEVAP

Bence mutlaka yapılmalı Allah korusun birşey olursa veterinerden çıkamazsınız iç-dış parazitte aşılarda çok önemli.

DENIZ

senelık asıları kedı vs cok onemlı ben bır veterıner olarak gec yapılmasını uygun bulmuyorum

Badems

Kuduz aşısı zaten yasal olarak zorunlu, ihmal etmemelisiniz. Ayrıca sizin sağlığınız açısından da önemli. Karma, kuduz, diğer kedilerle teması varsa lösemi gibi aşılarını yaptırmanızı öneririm. Maddi açıdan soruyorsanız eğer bağlı olduğunuz belediyenin veterinerlik birimine götürün, daha ucuza yapıyorlar.

patkam

çok sağolun:)