Arkadaşlar Bakarmısınız?

patkam

Arkadaşlar benim 1 yaşında dişi bir kedim var fakat tırnakları bizi çok rahassız ediyor geçen gün evin camlarına sineklik taktık sinekliğin üzerinde bir sinek geziyor diye sinekliğe zarar veriyor...ellerimizi çok fena tırmalıyor....tırnaklarınıda kessekmi acaba bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?hatta tararken bile ellerimizi paranparça ediyor.....

5 CEVAP

Aman dikkat! Kedilerin tırnakları derinden kesilirse kanama durmaz. Biz veterinerimize 10-15 günde bir kestiriyoruz. Sizde öyle yaparsanız rahat edersiniz.

Badems

Tırnaklarının tabii ki düzenli olarak kesilmesi lazım, neden bu zamana kadar kesmediniz ki zaten. Pembe kısma yaklaşmadan beyaz kısımları kesmeniz gerekiyor. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız önce veterinere kestirin sonrasında siz kesmeye başlayın.

MarlaGrey

Biz bu işi öğrenip kesmiştik hiçbir problem çıkmadı kediler için özel tırnak makası var ondan alıp daha rahat kesebilirsiniz

ranasah

ben kendim kesiyorum tırnaklarını o uyurken sadece tırnağın kıvrılan kısımlarını alıyorum en azından içim rahat ediyor canı yanmıyor diye

tubanur

bence ilk olarak veterinere götürün. pembe kısmı keserseniz canı çok yanar. veterinerde izleyip tecrübe sahibi olursunuz en azından.