Arkadaşlar Golden Bir Köpeğim Var Fakat Salar Salmaz Kaçıyor Ne Yapmam Gerekir Kendimi Suçlu Hisseti

Kerem123

**

Kalın Yazı

**

3 CEVAP

zcerenoktay

Bazı goldenlarda bu sorun var malesef. İyi bir eğitim ile çözülebilir. Fakat bu sorunu yaşayan ve eğitim almış olmasına rağmen düzeltilemeyen goldenlar var. Eğer kaçıyorsa salmayın. Araba çarpar sonra vicdan azabından yıkılırsınız. Uzatmalı tasma kullanın.

gzmbnl

Lider olarak görüyor kendisini muhtemelen. Önce uzatmali tasma kullanin derim. Alıştıktan sonra birakin ama yaninizdan fazla uzaklaşmasi gerektiğini bilmesi lazim. Bunun için biraz sabir ve çaba ile başacağinizi düşünüyorum

kadifeozkan

Labrador kızım da son zamanlarda enerjisini atmak için çok hızlı koşmak istiyor sokaklarda arabaların korkusundan uzatmalı tasma kullanıyorum ve sadece belirli alanlarda uzatmasını açıyorum. ödül maması v oyunla bunu çok kolay pekiştirebiliyorlar. Beşiktaşta pek çok yerde basketbol sahaları var ve bu alanlarda onu salıp oyunlar oynayabilirsiniz. Bir de Gayrettepede köpekleri tasmasız bırakmak için yapılmış çok güzel bit toprak park var... Böyle alanlarda oyunlar oynayıp saygısını kazanabilirsiniz ve dışarıda daha itaatkar olur.