Oğlum Neden Böyle ?

esraaxx

oğlumla gezerken tasmayla bazen tasmayı ısırıyor ve bana havlıyor arada ama kafasını bana çeviriyor gezerken tasmayı ısırmadan da bana bakıyor havlıyor ısırmaya çalışıyor neden böyle yapıyor? (ve beni hiç dinlemiyor hayır yapma bırak yada yanımdan yürümesini sağladığımda bana havlıyor) 8aylık bu arada

6 CEVAP

Dila2003

Ya kendini lider sanıyor ve sizi yönetmek istiyor yada tasmayla küçüklüğünde oyun oynatılmış ve oynamaya çalışıyor.Önce evde daha sonra dışarıda yönetimi ele almasınız. Kararlı, kural koyan ve istikrarlı bir insana dönüştüğünüzde köpeğiniz de size saygı göstermeye başlayacaktır.biraz sert olmasınız mesela
hayır değil de
HAYIR DEDİM SANA !
diye bağırmalısınız o şuan yönetimi ele geçirmiş veterinerlik okuyorum

Gsima

Çünkü kendini lider sanıyor belki 8 aylık olduğundan dicem ama pek ilgisi yok sasnırım senin lider olduğunu göstermen lazım onun bazı şeyler yapman gerek

Gsima

Çünkü kendini lider sanıyor belki 8 aylık olduğundan dicem ama pek ilgisi yok sanırım senin lider olduğunu göstermen lazım onun için bazı şeyler yapman gerek

gokceyigit

oğlunuz daha bir yavru ama öğrenme aşamasında sert olun bazen

SudeColak1

Tasma takmayı sevmiyor olabilir ya da tasma kaşındırıyo falan

pelinakcan

herhalde bi tramvay yaşamış yada size karşı güveni kalmamış lütfen ona biraz sevgi gösterin