Kızımla Şehir İçi Seyehat Edemiyorum

zeynosece

Kızım Gölge ile başka yerlere gitmek, gezmek istiyoruz ama ne mümkün! Ne taksiye alıyorlar ne de metroya.. Arabam yok. Motorsiklet kullanıyorum. 45 kiloluk bir cane corso ile de motorsiklete binilemeyeceğine göre.. Ne yapmak lazım bildiğiniz önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı ?

11 CEVAP

Gsima

taksiye neden almıyorlar ki hangi şehirdesiniz belki hayata at gözlüğüyle bakıyorlardır taşıma çantası ile demi almıyorlar

Gsima

fotoğraflarınıza baktım da büyük ırk bir can o yüzden saçma ama korkuyorda olabilirler zor bi durum Ama şöyle bir şey yapabilirsiniz tanıdığınız bi taksici yokmu onunla konuşun yada bi taksi durağına gidip daimi olarak onları tercih edeceğinizi vs konuşun

kadifeozkan

Merhaba benim kızım da yaklaşık aynı boyutlarda. Normalde aracımız var ama bir kaç kere acil veterinere gitmem gerekti ve araç eşimdeydi. Elimde box'la iniyorum ve taksiye binerken box içinde bindiriyorum. Kısa mesafelere gittik çoğunlukla tabi ama sıcak bakmıyorlar malesef. Veteriner dönüşünde taksici kızımı bagajda olursa götürebileceğini söyledi ve mecburen kabul ettim. Verdiğim en kötü karardı. O travmayı çok zor atlattık... Belki araç kiralarsanız rahat rahat gezersiniz :)

zeynosece

Cevaplarınız için teşekkür ederim :) Bir şeyler yapacağız artık.. En olmadı motorsikletimin arkasına kızım için bir aparat taktıracağım.

Lavinya

Vallahi brn kedilerimi taşıma sepetiyle tramvaya bile biniyorum kımse almamazlık yapmıyor biley demiyorlar tabi ıyy diye tiksindn mal mal bakan gerizekağlı serefsizler var sıcıyım onların ağzına

zeynosece

Onlara insan demiyorum zaten ben. Korkanı anlarım da, iğrenen önce kendi pisliğine baksın. Kedilerle seyehat kolay oluyor. Ufak oldukları için çantaya rahatlıkla sığıyorlar. Benim ayıcık 45i de geçmiş. 50 kilo olmuş. Sığdır sığdırabilirsen :)

Alparslan88

Motorsiklette ek aparat sorunu çözer ama midesi bozulabilir mi diye aklıma takılmadı da değil hani

acarabi

yorumlara bakıyorum da 50 kg.lık cane corso ile 1-2 kg.lık kedisini bir tutanlar var yav. neymiş tramvaya bile biniyormuş, tabii ki bineceksin amma önce cane corso cinsi köpeğin ne olduğunu öğrendikten sonra o şekilde yorum yapmayacaksın. ne demek mal mal bakan şerefsizler, ayıptır yakışmamıştır çünkü maalesef ülkemiz daha gerçek olarak hayvan haklarından bi haber yönetici ve siyasetçilerin idaresinde bunu da unutmayın lütfen. ne zaman ki evcillerimizin bizlerle beraber yaşama ve seyahat hakkı olduğunu kabulleneceğiz ve bileceğiz ( toplum olarak tabii ki ) ancak o zaman bu sorunlar yavaş yavaş azalarak bitecek. pek tabii ki " lavinya " gibi kedicikler olur olmaz tanımadıklarına hakaret etmedikleri sürece, değil mi? haaa, sıçmadan evvel klavyede türkçe yazmayı denerse fena olmaz. ne o öyle ıyyyy falan......

zeynosece

Istanbulda yaşıyorum. Yanımda Gölge'yi gören durmuyor bile.. Kılı dökülürmüş, sonra yarım saat arabayı süpürmesi gerekirmiş. Taşıma çantasını da ben taşıyamıyorum çok büyük oluyor. Bir elimde Gölge diğer elimde çanta çok zor.

Lavinya

:)) hadi toplu taşımatı geötim özel araç almalı bence

zeynosece

Zannetmiyorum. Bebekliğinden beri biniyordu. 3-4 ay kadar beraber bindik. Çok da sever motor yolculuğunu.