Köpeğimdeki Koku

talazy

arkadaşlar bizim Aslan parçası sürekli kokuyor. Elimizle sevdikten sonrada kokusu elimize geçiyoru. Parazit iğnesini filan yaptırdık. Tüm aşıları tamam ancak koku devam ediyor. Bu tür sorunla karşılaşan arkadaş varsa yardımcı olursa memnun olurum..

10 CEVAP

Alparslan88

Koku derken kendi kokusu dışında ekstra bir koku mu ? Yoksa tüm köpekler kokar bir kedi gibi düşünmeyin:)

Tüylü köpeklerde köpek kokusu daha fazla olur bunun parazitle alakası olduğunu düşünmüyorum. Yıkasanız bile kokar yani :)

zcerenoktay

Düzgün ve kaliteli mama seçimi ve belirli dönemlerde yıkama ile köpek kokusunun önüne geçebilirsiniz. Fakat bazı köpekler genetik olarak diğer köpeklere göre daha farklı bir salgı sistemine sahip olduğu için daha fazla kokabilirler. Ayrıca köpeğin bahçe ya da ev ortamında yetiştiriliyor olması kokuyu etkiler. Bahçede bakılan bir köpek genelde evde bakılan bir köpeğe kıyasla kat be kat daha çok kokar.

Alparslan88

Eğer aşılarını filan vurursanız sağlık açısından sıkıntı olmaz eğer korkunuz o yönde ise :)

semihcanakci

Ev yemekleriyle besliyorsaniz normalden fazla kokmasi gayet normaldir. Nihayetinde bizimde kendimize has kokularimiz var

talazy

Örn: yağmur yağdı ıslandı. Elimle seviyorum kokusu elime geçiyor. Aynı şekilde kuruyken seviyorum yine aynı şekilde. Pro plan mama ile besliyorum sadce.

Alparslan88

Eğer aşılarını filan vurursanız sağlık açısından sıkıntı olmaz eğer korkunuz o yönde ise :)

dermoscent yada episcent kullanın ikisinide denedik episcentin kokusu daha baskın ancak dermoscent tüy ve deri bakımı yaptığı için düzenli kullanımda koku sorunu sıfıra iniyor,tüy dökümünde azalma oluyor bugün 2. tüpü kullandık bizde koku güzel tüyler yumuşacık oldu

rnt

Eğer tek sorun tüylerinden kaynaklanıyorsa, veterinerinizin tavsiye edeceği şampuanı kullanabilirsiniz. Burada önemli olan sık sık yıkamayın. Çünkü sık yıkama evcil dostunuzun kokusunu almaz. Kaprofaji, diş eti iltihabı, mantar, alerjik nedenler, kulak içi enfeksiyonlar.. gibi şeyler aslında kokuya neden olan etkenlerdir. Ayrıca erkek köpeklerde kızgınlık döneminde koku oranı iki katına çıkar. Gerek tüm kontrolleri yaptırdıktan sonra oluşan kokuyu azaltmış olursunuz.