Belediyenin Sokak Hayvanlarıyla İlgilenmemesi

gulseli

Bilecik merkezde yaşıyorum araba çarpıp kaçıp gitmiş 3 gündür kedim ölüm kalım savaşı veriyor özel veterinerlere götürüyorum hiç bir veterinerin gerekli malzemeleri yok 50000 nüfusluk yer. En son çare belediyeyi aradım 2 saattir bana geri dönüş yapmadılar önceden de bu tip bir şey başıma gelmişti ve bir türlü belediye veterinerine ulaşamamıştım kimse ilgilenmedi. Sadece sokaklardan insanlar rahatsız olduğu için kedi köpekleri toplayıp barınağa hapsediyolar. Vatandaşta duyarsız. Onlarda kapımın önünde hayvanlara yemek veriyorum diye bana şikayette bulunuyolar. Böyle bir yerde yaşıyorum. bu artık son oldu ben böyle alakasız ilgisiz bir belediye görmedim barınak deseniz her yer pis koku içerisinde gittiğimde yetkili bile olmuyor barınakta hayvanlar kendi kendine kafeslerin içinde yaşamaya çalışıyorlar ve bu duruma kimsede dur demiyor kaç yıldır. Bu durumu şikayet edebileceğim en yetkili yer neresi yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir yol izleyebilirim ?

11 CEVAP

aliek

yaşanılması ve sahiplenilmesi zor bi ülkedeyiz..

Badems

neustudent : Şu an bu bilgilendirmeyi yapmanızın amacı ne ? Arkadaş Bilecik'ten bahsediyor, siz Lefkoşa'daki yerden bahsediyorsunuz. Oraya gelene kadar yüzlercesi var merak etmeyin, yaptığınız reklama giriyor.

İnsanlar hayvanlara eziyet etdikce kalpleri taşlaşır hatta bi haber vardı adam kediyi yavaş yavak kesiyo biçiyo sadece 300 tl verip cezadan kurtuluyo öbür dünyada napacak böyleleri

omurr

INTERNETTEN BARINAKLARDAKİ KÖTÜ BAKIM İLE İLGİLİ DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ DOLDURUP GÖNDEREBİLİRSİNİZ..YEMEK VE SU VERMENİZLE İLGİLİ SİZİ ŞİKAYET EDEMEZLER..SİZ ENGEL OLDUKLARI İÇİN ONLARI ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ..YASADA MADDESİ VAR..SOKA HAYVANLARINI BESLEMEK YASAL HAKKINIZ..LÜTFEN INTERNETTE İLGİLİ KONULARI GİREREK YASAL HAKLARINIZI ÖĞRENİN..

Alparslan88

İnsanımız ne kadar da duyarlı... Hayvanlara da bakamıyacaksak 2 kap su biraz yemek koyamıyacaksak dışarı ...bilemiyorum ... Ufak bir yer olduğu için bilemiyorum ama belki küçük olma münasebetiyle belediye Başkan'ına yardımcısına ulaşmanız mümkün olabilir diye düşündüm nedense

gulseli

Eskişehire götürücektim en yakın büyükşehir orası boxa falan koydum çıkıcakken evden öldüğünü farkettim iç kanama sanırım ağzından kan gelmiş. Bu da böyle öldü veteriner yetersizliğinden belediyenin ilgisizliğinden kaçıncı ölüm. Saat 10da aradığım belediyede daha az önce geri dönüş yapabildi çok sinirliyim çok kızgınım bunu burda bırakmıcam ...

Alparslan88

Hayvan hakları ile olan yasalar hem çok yetersiz hemde bu yetersizliğe rağmen uygulanmıyor bile, devletin bu konularda daha duyarlı olması lazım bu da insanların duyarlılığına bağlı ...

Merhaba arkadaşlar, ben Yakın Doğu Üniversitesi'nde veterinerlik bölümünde okuyorum. Okulumuzda bulunan hayvan hastanemiz sağlıklı insan için sağlıklı hayvanın gerekliliği üzerine şekillendirmekte, yüksek kalitedeki hayvan sağlığının insan sağlığı ve refahı üzerine olumlu etkileri vurgulamaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi

MertKarakoc

Belediyenin ana sayfasına girip dilekçe verebilirsin

Alparslan88

Hatta yasa da şu bile var bildiğim kadarıyla bulunduğunuz sokaklar hayvanların da ortak yaşam alanlarıdır. Bakın Allah insanların rızkı için vereceğim diyor bunun için endişelenmeyin diyor ama hayvanlar için insanları vesile kılıyor yani eğer birazcık inanç sahibi isek bu ilgisizliğe bu görmezden gelmeye bir son verelim.

Alynacpn

HAYTAP hayvan hakları federasyonunun sitesine girip iletişim kısmındaki numra/e-mail adreslerinden ulaşıp neler yapabilceğiniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Çok geçmiş olsun