Kangal Mı Alman Kurdu Mu?

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Benim tercihim kangal. Seçtiğiniz türü sebepleriyle belirtiniz.

3 CEVAP

rnt

Kangal, Anadolu Çoban köpeği doğası gereği geniş alan hayvanıdır. Çabuk gelişen iri yapılı bir cins olduğu için apartman ortamında bakımıda zor olacaktır. Ama kangal besleyecekseniz ve bu yavru olacaksa bol kalsiyum depolamanız lazım. Çünkü birden gelişen kangallarda yaygın olarak Raşitizm yani kemik hastalığı meydana geliyor. Hızla gelişen kangallarda bacak eğriliklerinin nedeni budur. Eğer açık alanda büyütecekseniz bol kalsiyum ve forfor ağırlıklı beslenmeniz gerekiyor. Alman Kurdu'na gelince apartman yine bu ırk için çok uygun değildir. Bu tip ırkların toprağa basma ihtiyacı vardır. Günlük düzenli olarak dışarı çıkarırsanız belki bu olayı çözersiniz. Geçmişte iki ırkıda beslemiş biri olarak bahçeli evler bakım için daha kolay olur.

@mt cevabın için teşekkürler. Bahçesi geniş bir evde besleyeceğim için problem yok o konuda.

rnt

Rica ederim.