Kedim Mama Yemiyor

busrakgull

Merhaba arkadaşlar. Benim kedim 2 aylık ve mama yemiyor mamaya alıştırmak için ne yapmalıyım ??Kalın Yazı

4 CEVAP

rnt

Merhaba. 2 aylık kedi sütten yeni kesilmiştir. Önce protein ve kalsiyum oranı yüksek yavru kediler için özel üretilmiş konserve mama ile başlayabilirsiniz. Oda sıcaklığında ki içme suyuyla sulandırırsanız daha kolay alışacaktır. 3-4 haftaya kadar kuru mamaya yavaş yavaş geçiş yapabilirsiniz. Konservenin içine karıştırarak verebilirsiniz. Bu kuru mamaların yumuşamasına ve kolay sindirilmesini sağlayacaktır.

busrakgull

Şuan dediğiniz gibi ıslak mama veriyorum icinede bi kac tane bebek kediler için kuru mama koyuyorum fakat onu anlayip yemiyor :) çok teşekkürler

patkam

rnt doğru söylüyor önce ıslak mamaya alıştırın birkaç hafta sonra kuru mama verin

kubraykin

Benim kedimde ilk başlarda kuru mama yemiyordu hatta hala yemediği markalar var çok seçici bi kaç markayı deneyebilirsiniz