Kedım Kabız Ne Yapabılırım.

kediasktirr

kedım kabızdı.agzına yag enjekte ettım.poposunada ettım.suan karnını ovuyorum.baska ne yapabılırım

4 CEVAP

aaamerve

Benim kedim kabızken sokol diye bir ilaç almıştım eczaneden. Şırıngayla vermiştim aynı gün içinde düzelmişti. İlacın prospektüsünü okuyup nasıl kullanacağınıza kedinizin boyutuna göre karar verebilirsiniz.

rnt

Kediniz kaç yaşında ve kilosu nedir? İç parazit iğnesini yaptırdıysanız 1 yaşa kadar olan kedilerde DUPHALAC şurup 670 mg/ml - en küçük enjektörle 0.5 ml 3 gün üst üste, 1 yaşın üstündeki kedilerde de 1ml yine en küçük enjektörle şurup verebilirsiniz. Tadı güzel olduğu için severek içecektir. Kabızlık problemi içinde eğer parazit ya da tüy yumağı oluşumundan kaynaklanmıyorsa geçecektir. Tüy yumaklarının atılmasından kaynaklanan kabız içinde malt kullanmanız yeterli.

tubanur

Katı mamayı biraz azaltın. Veterinere danıştınız mı?

Badems

Zeytinyagi iyi gelecektir, ayrica karnini ovalamaniz da yardimci olur baya ama hemen etki etmez biraz bekleyin. Kac gundur kabiz tam olarak ? 2 gune kadar yapamamasi normal ama 5 gun ve ustuyse veterinere goturmeniz gerekiyor