Köpeğim Çok İsiriyor

50 gunluk goldenim çok isirmaya başladı dişlerinden dolayı olduğunu düşünüyorum bu huyunun geçmesi kalıcı olmaması için ne yapabilirim ?

8 CEVAP

Alparslan88

Dişleri kaşınıyordur hiçbir köpek sahibini gerçek mana da ısırmaz ama oyuncak alabilirsiniz şu kemiklerden filan onlarla uğraşıp dursun

Biliyorum oyuncuları var zaten ısırınca hafif burnuna vurup hayır diyorum kemiğini filan veriyorum bi süre sonra yine isiyor artık oyuna çevirdi

Sinemsf

Daha çok küçük hayır dediğinizde bunu algılayacağını düşünmüyorum ona çevreli bir oyun alanı oluşturun sizi ısırmaya başladığında oyuncakla ilgisini çekebilirsiniz onunla oynamaya devam edecektir

Bazen hayır diyince duruyor bazen de kafasına göre evet

nirema

yavrular için olan minik ödül mamalarından alarak size her itaat edişinde ödüllendirebilirsiniz. basit komutlar kullanmalı tabi hani otur, hayır, gel vs gibi. ayrıca 50 günlük olması çok da iyi olmamış. 2-3 aya kadar annesiyle kalması daha iyi olurdu. ve de ufacık şu an o yüzden sizin sözünüzü dinlemesi biraz zaman alacaktır. iyi bir dostluk kurmak adına şiddetli tepkiler vermek yerine iyi davranışlarını ödüllendirerek teşfik etmekte fayda var. elinizle burnuna vs vurursanız sizden korkacaktır bi süre sonra. elinizi sevmek için kaldırdığınızda bile yanlış anlayıp kaçabilir. bir gazete kağıdını rulo yapıp korkutmak için kullanabilirsiniz.

nirema

ayrıca burunları çok hassastır. hafifçe bile burnuna vurmasanız daha iyi olur. yani çok çaresiz kalıp ne yapacağınızı bilemediğiniz anlarda böyle bir yaklaşım seçmenizi anlayabiliyorum ama ne bileyim burnuna değil de poposuna hafifçe vurun.

köpekler burunlarına dokunulmasından hoşlanmazlar bu hareketiniz sizden uzaklaşmasına veya hırçınlaşmasına sebep olabilir.

Benimde 3aylik rot var oda aynı şeyi yapıyor merak etme geçer bunlar elini ısırmaya kalktigi zaman oyuncak ver ağzına