Kiraz Goz

Doganmakar

Kopegimde kiraz goz cikti daha 4 aylik corso 2 islem ile halledildiginj biliyorum bu hastalikla ilgili baska bilgisi olan varmi

2 CEVAP

tubanur

Evet bahsettiğiniz hastalık 2 şekilde çözümleniyor. Kiraz göz, göz yaşı torbasının şişmesiyle alakalı bir durum. Bildiğim kadarıyla ya göz yaşı torbasını alıyorlar ya da iç kısma dikiyorlar. Fakat aldırılması göz kuruluğuna sebep olabiliyor diye biliyorum. Dikilirse de maliyet artıyormuş. Maliyet pek de önemli değil aslında netice de bir canlının sağlığından bahsediyoruz.
Hastalığı daha da ciddileşmeden en kısa zamanda veterinere götürün. Ertelenecek bir şey değil
İyi günler

tubanur

Bir de ilaç tedavisi varmış fakat işe yaramıyormuş. Kremlerle uğraşmayın bence (işe yaramadıkları için) direk çözümlensin köpeğinizin rahatsızlığı