Annesiz Yavru Kedi!!

Canselg

Az önce sitemizin bahçesinde bu yavruyu buldum, bulduğum yerde bir kadın orada uzun süredir tek başına miyavladığını söyledi. Etrafa bakındım ama ne anne kedi ne de başka bir yavru kedi bulabildim zaten yavru kirliydi annesi hiç yalayıp temizlememiş gibi. Göbek bağı düşmüş, gözleri Çapaklı ve açılmamış. Çok küçük. Daha önce hiç yavru kedi beslemedim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. YouTube gördüğüm farklı birkaç yerden okuduğum şeyleri yaptım şırınga ile 2 damla ılık şekerli su verdim sonra süt, yumurta sarısı ve çok minik tereyağı karışımı verdim yine ılık bir şekilde. Şimdi uyuyor. Böyle yapın yazıyordu, umarım yanlış bir şey yapmamışımdır. Hiçbir bilgim yok gerçekten lütfen bilgisi olan yardımcı olsun

28 CEVAP

Angels90

sakın pire tozu , damlası vs kullanamıyın vücudu dayanmaz..bırakın bi kaç pireden hiç bişey olmaz.süt tozu alıp bi kaç saat aralıklarla içirin zaten acıkdığında bağırır..süt tozu alana kadar marketlerden alabileceğiniz keçi sütünü suyla karıştırarak verebilirsiniz tabi ılık olsun midesi üşütebilir..bide sıcak su torbası mutlaka hep sıcak olmalı ılıdığı an değişin..gerçi sıcak su torbaları tehlikeli daha bi kaç ay önce patlamış ve bi insan ölmüştü..sıcak suyu cam şişeye koyup havluyla sarmanız daha sağlıklı olacaktır..şimdilik aklıma gelen bunlar..bizi haberdar edin minikten

Angels90

bide yavrunun altına peluş veya battaniye parçası sererseniz yavru iyice sıcak olur..sıcaklık miniklerin yaşaması için hayati derecede önemli..o battanye vs peluşu ara ara silkelerseniz pireler zaten temiz yerde barınamıyolar..

Canselg

Ben de ilk defa duydum öyle besleyerek yaşatanlar varmış, pazartesi ilk işim kedi sütü tozu almak olacak, şimdilik böyle beslemek zorundayım. Uyumadan önce tuvaletini yaptırmıştım 1 saattir uyuyor ama daha gözleri açılmamış biraz umutsuzum, umarım yaşar

Canselg

Evet evet bi kutunun içinde yatıyor öyle fotoğraf da koymuştum üstte. Az önce halam aradı kedisi yavrulamış bugün akşam oraya götüreceğim belki kabul eder annelik yapar bu bebeğe de

Canselg

Evet umarım kabul eder teşekkür ederim :')

Canselg

Bir de gözlerini neyle silmeliyim yavrunun biraz çapaklı ve sertleşmiş? Sorun olmasın sonra

Canselg

Okudum birkaç yerde ama emin olamadım bildiğimiz siyah çay değil mi? Teşekkür ederim yapacağım birazdan :')

Canselg

Bir de sanırım yavrucağın üzerinde bir tane pire var ama bir türlü alamadım, pire spreyi kullansam uygun mudur? Daha çok küçük ama halam alırken her yaş için demiş veterinerde çalışan arkadaşı. Kullansam zararı olur gibi geliyor çünkü daha ancak 1 haftalık civarlarında, ne yapmalıyım?

Canselg

Ben de uygun mudur bilemedim yapmadım, veteriner açık değildi yarın ulaşmaya çalışıcam. Sprey yerine ense damlası almayı düşünüyorum onu sorucam şimdilik iyi gibiyiz bakalım artık, teşekkürler

Canselg

Ayın 7sinde kaybettik bebeği.. Veterinere gittik gözleri iyileşmişti, iştahı yerindeydi ama 3 hafta boyunca neredeyse hiç büyümedi sanırım içten bir sorun vardı bilmiyorum. Üzgünüm.

Badems

Cok uzuldum, veteriner hic mi bir sey demedi ya ?

Angels90

Offf nasi ya

Canselg

Vücudunu kontrol etmişti ama bir şey demedi. Gözleri mikrop kapmıştı ona öncelik verdi. Büyümemesine vitamin eksikliğinden demişti, iştahı yerinde diye bir sorun olduğunu düşünmemiştik. Hareketlenmişti, artık iyi oluyor diye düşündük, yavaş yavaş büyüyeceğini düşündük ama olmadı..