Köpeğim Kedimin Dışkısını Yiyor

50 gunluk golden cinsi köpeğim kedimin dışkısını yemiş artık çok dikkat ediyorum ama buna nasıl engel olabilirim ? Ayrıca kedi onun mamasini kopekte kedinin mamasini yiyor ikisinin mamaları birbirine zararlı ama uzak tutmak için bi yöntem var mı acaba ?

2 CEVAP

rnt

Kedinizin ve köpeğinizin yaşam alanlarını ayırın. Yani mama, su kapı ve tuvalet için kullandıkları kum ya da peti. Caprophagia (dışkı yeme) yavru köpeklerde görülen bir davranış bozukluğudur. Stres ya da vitamin eksikliğinden de kaynaklı olabilir. Köpeğinize protein ve mineral açısından yüksek kaliteli mamalar yedirmeye çalışın. Benzer bir durumda köpeğinize asla kızmayın sadece oyun yardımı ile onun dışkı yemesine engel olun ve yakın zamanda veterinerden yardım alın.

NzlB

bence mamayı kesin dışkı konusuda kendiliğinden hallolur fakat hayvanlar çok biraraya gelmesin