Tatil İcin Kedimi Bi Arkadasa Biraktim Ama Cok Hircinlasmis Yardim Eder Misiniz

Surekli miyavlayip cok hircin hareketler sergiliyomus ben yazin tekrardan tatile cikicagim ve goturme imkanim yok sizce ikinci bi kedi alip oyun arkadasi mi edinmeyelim kizimi sahiplendirmek istemiyorim cunku

9 CEVAP

Badems

Kediniz sizi istiyor çok net. Bunun ikinci bir kediyle alakası yok. Sırf kendi tatilleriniz için kedinizi başka bir yere bırakıyorsunuz, huysuzluk çıkarttığında sahiplendirmekten bahsediyorsunuz. Biraz insaf ve empati.

Badems

Ben sizi tanımam, dolayısı ile önyargılı da olamam patlayacağım bir insan da değilsiniz. Ne yazıyorsanız ona cevap veririm. Tatile gitmişsiniz, kediniz arkadaşınızda hırçınlaşmış. Arkadaş mı alsam, onu sahiplendirmek istemiyorum yazmışsınız. Demek ki aklınıza gelmiş."sizce ikinci bi kedi alip oyun arkadasi mi edinmeyelim kizimi sahiplendirmek istemiyorim cunku". Sahiplendirmeniz söz konusu değil öyle mi ? Biz çıkardık sahiplendirmeyi kendi kendimize evet :)

rnt

Merhaba. Sizden uzak kaldığı süre içerisinde size küsmesi ya da hırçınlaşması çok normal. Zaten sizden ayrı olacağı için evin içerisinde ikinci bir kediyi de hemen kabul edeceğini düşünmüyorum. Ona iki ayrı stres birden yaşatmayın bence. Ben tatillerim için pet dostu otelleri tercih ediyorum. Eğer yanınızda götürme imkanınız hiç yoksa yuvasından hiç ayırmayın. Her gün onu ziyaret edecek, mamasını, suyunu tazeleyecek ve bol bol ilgi gösterecek birisi varsa anahtarınızı ona bırakıp gelip ilgilensin. En azından kendi evi bildiği yer..

tubanur

mstezel'e katılıyorum. Onu bıraktığınız için hırçınlaşıyor kediniz.

Beni tamamiyle yanlis anlamissiniz kendi tatillerim icin kedimden vazgecmem soz konusu bile degil o yuzden sahiplendirmem soz konusu bile degil diye belirtmisim lutfen biraz onyargilarinizi yikar misiniz patlamaya duvar aramayin lutfen cevaplariniz icin ise cok tesekkur ederim yardimci oldunuz

ben size siz cikardiniz demiyorum ama aradigim veterinerler gecici ev bulabilirsiniz disari ciktiginizda dedigi icin sahiplendirmek istemiyorum dedim soruyu yanlis kelimeler kullanarak sormus olabilirim dogrusu bu kedime yalniz kalmamasi icin oyun arkadasi almali miyim sizce

Badems

Ben tatil gibi durumlarda kedilerin evde kalmasından yanayım. Eğer evinize gelip ona bakabilecek biri varsa evinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin sahiplendiğimden beri ailemle tatile çıkmıyorum, dönüşümlü olarak çıkıyoruz. Onlar çıktığında ben bakıyorum, ben çıktığımda onlar bakıyor. Eğer o arkadaşınızın evinize gelip günde birkaç saat ilgilenme gibi bir şansı varsa sizin evinizde bakması daha uygun olur, yerini yadırgamışta olabilir. Bakabilecek durumunuz varsa ikinci bir kediyi alabilirsiniz ama yine ikisini birden evde bırakmanız olmaz her türlü siz yokken biri ilgilenmeli.

Anladim yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim

Valla n olursa olsun kendimi unuturum petlerimi unutmam öyle saçma şey mi olur yahu oda bi can oda evin bi bireyi