Köpeğim Bahçeyi Kazıyor Nasıl Önliye Bilirim

Cansevinc

Duman, her fısarta bahçeye girip kazıyor, içinde koşuyor dedemin yetiştirdiği fideleri kırıp geçiyor ailem çok rahatsız ne yaptıysam dinlemiyor (1 yaşında alman kurdu)

1 CEVAP

rnt

Toprağı kazma nedeni oyuncakları ya da başka bir şeyi saklamak için olabilir. Bazen oyun oynamak bazen serinlemek amacıylada olabilir. Ona sakın kızmayın çünkü içgüdüsel bir durum söz konusu. Ona daha fazla egzersiz yaptırın. Tırnaklarıda uzamış olabilir törpü nedeniyle de kazıyor olabilir. Önce kazma nedenini keşfedip sonra çözüm yolu bulmalısınız. Ben olsam bahçede belirli bir alanı istediği gibi kazmasına izin verirdim.