Kediyi Nasıl Bayıltabilirim?

ayakdolu

Bodrum katımıza yavrulamış kedinin yavruları 2 aylık oldu annesinden ayırdık sahiplendirdik. Anne kediyi kısırlaştırmak istiyoruz ama yakalayamıyoruz kaç gündür saatlerce uğraştık olmuyor. Barınaktan geldiler onlarda yakalayamadı. Tek çare bayıltmak gibi duruyor ama nasıl bayıltırız bilmiyorum. Yardımcı olun lütfen

3 CEVAP

Badems

Yaş mamayla kandırmayı deneyin. Yeni yavruladığın için zaten bayıla bayıla geleceğini düşünüyorum.

ayakdolu

Denedik ama o taşıma kabına sokamadık bir türlü kendini dokundurtmuyor yabani :(

Badems

Ya en kötü ihtimalde bile bayıltmamanız gerektiğini düşünüyorum. Bizim kedimizde taşıma kabına girceğini anladığı an kaçar, yakalayamazdık. Sokmaya çalıştığımda da her yerimi çizerdi. Çözümü kabının kapısını açık bırakmakta bulduk. Kendi kendine girmeye başladı bir süre sonra. Sizde onun yakınına bırakabilirsiniz, içine de mama koyarsanız belki kendiliğinden girer. Başında durup onu izlemeyin ama, hissedip tedirgin olup kaçıyorlar. Yakınlarda durup başka bir şeyle ilgilenin belki onda da işe yarar