Yavru Kedime Ton Balığı Yedirsem Bi Zararı Olur Mu

kubraykin

3.5 aylık ankara kedim kezban çok fazla yemek seçiyor kuru mama yemiyor patates yumurta haşlıyorum yemiyor yaş mamayı çok seviyor acaba ton balığı yedirsem bi zararı olur mu ? yardım pleaasssse

6 CEVAP

rnt

Konserve mamaya alıştığı için kuru mama yememesi normal. Ama ton balığı vermeyin. En azından haftada bir kez kediler için özel üretilmiş kaliteli konserve mamalardan verebilirsiniz. 3.5 aylık olduğu için zaten kitten mama yemesi gerekli. Ama özellikle balık ağırlıklı bir beslenme istiyorsanız aldığınız kuru mamaların içerisinde balık yağı olanları tercih edebilirsiniz. İnsanlar için olan yiyecek grupları maalesef evcil dostlarımız için doğru bir beslenme şekli değildir.

kubraykin

çok teşekkür ederimmm rnt

batuhantopcu

Ben de normalde kuru mama ile besliyorum fakat her sabah vitamini vermek için yarım konserve yaş mamasından veriyorum. Bu şekilde güzel bir düzen oturttuk gibi. Kullandığım yaş mamalar doğal içerikli ve kediler için önemli olan tourin içeriyor. Size de tavsiye ederim

batuhantopcu

Schesir veya monge natural kullanıyorum kızım için. Schesir içerik olarak harika bir mama. kendi suyuyla pişmiş ürünleri son derece güzel. tavsiye ederim size de.

kubraykin

hangi yaş mamaları kullanıyorsunuz acaba tavsiye alabilir miyim ?

kubraykin

teşekkür ederim