Kedimi Taramaya Nasıl Alıştırabilirim?

tugbagursoyy

Merhaba, kedim 4 aylık yaklaşık 2 aydır benimle ve 2 aydır kesinlikle onu taramama izin vermiyor. Ödül maması verip yerken taramayı denedim, ilk zamanlar işe yaramıştı fakat artık öğrendi ve ödül mamasını ağzına alıp benden kaçıyor. Hatta tarağı gördüğü an kaçıyor. Bu konuda ne yapabilirim?

4 CEVAP

rnt

Ben Furminator tarak kullanıyorum. Hafif hafif tarayınca masaj etkisi yaptığı için çok sevdi. Bunun dışında iki tarağı daha var ve onlarla asla taratmıyor.

tugbagursoyy

Ben de furminator kullanıyorum, daha doğrusu kullanamıyorum. Tarakla ilgili değil taranmaktan hoşlamıyor.

Maviiruhluu

Bende de ayni sorun var tarayamiyorum kaciyor isiriyor yemek yerken 3 4 kere tarayabiliyorum

fatmatina

Benimde tarağım furminator ilk aldığımda tarağı ısırmaya tarakla oynamaya çalışıyordu bende alıştırmak için vitamini ile birlikte kullanmaya başladım bazen de oyuncak ile oyalıyorum. Vitaminleri tüpte olduğu için alıp kaçamıyor bir elimle tüpü tutuyorum diğer elimle tarıyorum ulaşamadığım yerleri içinde tüpü hareket ettiriyorum mesela biraz daha yukarı kaldırıyorum tüpü takip ettiği için oda ön patileriyle tüpü tutuyor ayağa kalkıyor böylelikle karın kısmını da tarayabiliyorum ve günlük vitamin-tarama bakımını da halletmiş oluyorum evet tek elle hem vitamin vermek hem taramak biraz zahmetli ama şimdilik başka yöntem bilmiyorum en azından alışana kadar böyle devam edeceğiz yavaş yavaş alışıyor bir süre sonra tüpü kullanmadan deneyeceğim.Birde o şekilde deneyebilirsiniz belki işe yarar.