Köpeğim Başını Yere Sürtüyor.

Whitedog

Köpeğim nedenini bilmediğim bir şekilde bir çöp bulup arka ayaklarını yere basıp eğilerek başını yere sürtüyor. Bunun Köpeğim için bir zararı var mı? Neden yaptığını da söylerseniz sevinirim.

1 CEVAP

rnt

Kaşındığı için yapıyordur. Devam eden kulaklara doğru bir sürtünme ya da kaşıma hareketi varsa kulağında bir akıntı var mı onu kontrol edin, eğer gözlerine doğru bir sürtünme varsa göz kapaklarının üstünde kızarıklık var mı ona bakın. Kulakta akıntı varsa ve bir koku yayıyorsa Otitis externa (Dış kulak iltihabı), gözlerde de kızarıklık ya da döküntü varsa bir veterinere başvurun lütfen.