Ateeeş

Maviiruhluu

Kedimin kullaklari patileri ve agzinin ici cok sicak hayvan resmen yaniyor ne yapmaliyim lutfen acillll:(((

2 CEVAP

rnt

Kediler patilerinden terler, çok soğuk olmayan suyla patilerini ıslatın bir de su içirmeye çalışın. Dijital dereceyle rektal olarak ateş ölçümü yapmanız lazım. Çünkü kulaktan yapılan ateş ölçümü yanıltır. 38-39 dereceyse korkmayın. Normal vucut ısısı budur. Ama daha yüksekse ve halsizlik varsa veterinere başvurun.

patkam

Bir yerde okumuştum (ama emin değilim) kedinizi nemli veya ıslak elinizle onu okşayın ve kulaklarının içine su girmemesine dikkat edin ... yani aslında bende bir yerde okumuştum ama emin değilim siz en iyisi veterinere danışın