Kedi Bakımı Hakkında Detaylı Bilgisi Olan ?

Merhaba yaklasık 1.5 ay önce apartmanımızda kedi doğum yaptı yavrularından 2 tanesini sahiplenmeyi düşünüyoruz sütten kesildiklerinde ama daha önce hiç kedi bakmadım ve yavru oldukları için aşıları bakımı nasıl oluyor bilginiz var mı ?

7 CEVAP

Badems

Hayırlısı olsun :) 2 aylıkken iç dış parazitlerini yaptırabilirsiniz. 3 aydan önce karma, lösemi, kuduz aşıları yapılmıyor. 3 aylığı geçtikten sonra bu aşılarını aralıklarla yaptırmanız gerekiyor zaten veterineriniz söyler size. İyi bir yavru kedi maması edinin. Geniş bir kum kabı olsun, yavru oldukları için bulaştırma ihtimalleri çok yüksek. Ne kadar geniş o kadar iyi. Ayrı ayrı gerek var mı bilmiyorum kaplara ama şimdilik tek bir kapla idare edebilirler bence. İnce taneli kum kullanabilirsiniz, alışmaları daha kısa sürer. Kumu iyice koklatıp üstüne bırakın, patileriyle kazma hareketleri yapın. Büyük ihtimalle sonrasında alışacaklardır kuma. Küçük oyuncaklar alabilirsiniz, içinde çıngıraklı olan minik toplar var. Yavrular seviyor baya bu oyuncakları, çok hareketli olacakları için bir nebze enerjilerini atabilirler bu şekilde. İkisini birden sahiplenmekle çok iyi yapıyorsunuz, keşke zamanında ben de böyle yapsaydım diyorum, hiç zorlanmayacaksınız. Siz sadece onlara sevginizi ve ilginizi gösterin. Ve lütfen pencerelerinize dikkat edin :)

Çok yardımcı oldunuz teşekkürler :))

Badems

Rica ederiim :)

Badems

Aslında bu zamanlarda kesilmiş olması gerekir diye biliyorum. 1.5 aylık olupta sütten kesilmiş, kuru mamayla beslemiş olduğum yavrular vardı ama emiyorlarsa engel olmayalım :)) Bi süre sonra anne kabul etmeyecektir zaten, uzun sürmez merak etmeyin :) Apartman içindeler di mi güvende olmaları lazım en azından siz sahiplenene kadar

Bide henüz sütten kesilmediler tahminen ne zaman alabiliriz yavruları

Evet evet apartmandalar ama bi kaç komşumuz malesef tam bir cani yavruları saat başı kontrol ediyorum :)

Badems

O cani komsulardan her yerde var ne yazik ki. Ben bizim sitedekileri pes ettirdim artik bi gun teror estirdim resmen daha kimse bulasmiyo. O yuzden siz de dikkat edin, bence sahiplendikten sonra da anne kediyi belediyede kisirlastirin