Kedi Almak İçin Annemi İkna Ettim Ama Babamın Hayır Diyeceğini Bildiğim İçin Sormaktan Korkuyorum

yaseminkurt

Kendimi bildim bileli küçüklükten beri kedilere aşığım.Hep eve kedi istemiştim ama konuyu öyle eni konu konuşmadık hiç.Şu son zamanlarda isteğim iyice arttı bir, dost istiyorum.Annemle baya konuştum ikna oldu.Ama babam stresli ve agresif bir adam hayvanları da hiç sevmez.Tamam beni çok sever ama ben istiyorum diye kedi falan alacağını hiç sanmıyorum.Siz nasıl ikna ettiniz,benim yapabileceğim birşey var mı?

15 CEVAP

yaseminkurt

Teşekkür ederim tüm cevaplar için

saynur

kediyi al sen eve geldiğinde dayanamaz evet derr ben öyle yaptım

Badems

Benim babam da oyleydi. Su an kucagindan indirmiyor, eve gelir gelmez onu sorup oyun oynamaya basliyor. Siz bi sahiplenin gerisi gelir

Puppy730

Ben bu söylenenlere pek katılmıyorum. Kediyi aldıktan sonra babanız kabullenmeyebilir. Kedi sana alıştıktan sonra sahiplendirmek kedinin psikolojisini bozar. Bence tamamen ikna olmadan bir işe kalkışmayın.

yaseminkurt

Bende öyle düşündüm ama babamın kişiliğini düşünürsek daha da deliye döner ve kediyi sevmez diye korkuyorum.Aslında kedi sevmemesinin asıl nedeninin şu olduğunu düşünüyorum,babam işletmeci lokanta ve restorant işletiyor.Yazın dışarıya da masa koyuyoruz ve malum bir sürü kedi yemek yiyenlerin yanına geliyor kimisi anlam veremediğim bir şekilde korkup kediyi götürmesini istiyor, kimisi "Hayır o kedi burda yemeğini yiyecek gerekirse ben parasını öderim"diyor.Zaten birsürü işle uğraşıyor bide kedi eklenince sinirden köpürüyor.Yani hayvanları bu yüzden sevmiyor birde ben eve getirirsem çok kızar

Sokak kedileri dışarda aç kaldığı için öyle yapması normalde tabi ki ama ev kedileri bi kaç kere uyardiktan sonra öyle sorunu olmuyor durup bekliyo ne verirsen vermezsen gidiyor benim babamda hiç istemedi gizlice getirmistik bi kaç ay sonra kediyi kucağına alıp uyutmaya baslamisti

yaseminkurt

Teşekkürler

yaseminkurt

Bende karşıyım petshoplara veya da hayvan satan yerlere.Canilik ve bilgisizlik.Zaten iznimi alırsam burdan bir kedi sahipleneceğim yada dükkanın önünde yavrular var ama beni görünce çok korkuyor hepsi

MertKarakoc

baba senin hiç hayvanın olmadımı de konu uzar :D

yaseminkurt

Bana kalsa ben uzun uzun konuşup anlatırım ama ya kızıp susturur yada ben konuşurken uyuya kalır

yaseminkurt

Bana kalsa ben uzun uzun konuşup anlatırım ama ya kızıp susturur yada ben konuşurken uyuya kalır

minipet

hahahahhahahahah bencede öyle benim babamda öyle ama onun kötülediği yerlere kılları dökülür de ayağımın altında dolaşmasında falan da filanda ama ben babama beni de mi sevmiyosun dedim orucumuda ilk defa tam bir şekilde tuttuğum için bana bir scottişh fold yavrusu alıcak

minipet

yani karşılıksız olmuyo bu işler ya ders ya seveceği bişey

Badems

Ne güzel. Petshoptan bi dünya para vererek cins yavru kedi alınsın matah bir şeymiş gibi burada da anlatılsın. Sorsan sokaktakilerin yüzüne bakmaz, ama adını sanını bilmediği bir cins kedi duyunca oovv.

Badems

Lafım size değildi :) Bağ kurduğunuz bir canlıyı sahiplenin, yavruyken alırsanız eğer daha iyi olur sizin için.